Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?

Informacja Prasowa - 29.01.2018
191

Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?

Aż 47% Polaków chciałoby zmienić coś w swoim wyglądzie zewnętrznym, z czego ponad trzy piąte stracić na wadze, jak podaje CBOS. Jednym z najczęstszych postanowień noworocznych jest więc zrzucenie zbędnych kilogramów i zwiększenie aktywności fizycznej. Jednak wraz z upływem pierwszego miesiąca nowego roku, prawie połowa z nas rezygnuje ze swoich planów, a w grudniu zaledwie 10% osób może pochwalić się zrealizowanymi noworocznymi postanowieniami. Co oprócz motywacji i samozaparcia może pomóc w osiągnięciu tego trudnego celu? Na pewno warto zwrócić uwagę na gadżety elektroniczne, np. inteligentną wagę czy zegarek, które mogą zapewnić codzienne wsparcie. 

 

To, w jaki sposób określamy cel ma ogromny wpływ na jego realizację. Jeżeli naszym postanowieniem noworocznym jest na przykład schudnięcie 10 kg w ciągu roku, eksperci radzą, aby proces ten podzielić na etapy. Po każdym miesiącu warto sprawdzać rezultaty, wyciągać wnioski i ewentualnie modyfikować swoje podejście, jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z efektów. Jeżeli do tej pory, w celu pomiaru postępów, korzystaliśmy ze zwykłej wagi łazienkowej, warto pomyśleć o wypróbowaniu wersji smart.

Inteligentna waga, poza informacją o ciężarze ciała, dostarcza wiele dodatkowych, istotnych parametrów, przydatnych w ocenie efektów. Jedno z najnowszych tego rodzaju urządzeń wprowadzonych na rynek – Huawei Body Fat Scale AH100 mierzy zawartości tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej, tkanki kostnej i wody w organizmie oraz oblicza wskaźniki BMI i BMR (podstawowej przemiany materii). Co ważne, waga współpracuje z prawie każdym urządzeniem z systemem Android i iOS. Dzięki takiemu rozwiązaniu, wystarczy kilka kliknięć na smartfonie i otrzymujemy aktualny pomiar, a także informacje o zmianach wagi ciała, tkanki mięśniowej i tłuszczowej z podziałem na tygodnie, miesiące i lata.

Oprócz smart wagi, warto też rozważyć zakup inteligentnego zegarka. Urządzenie to będzie przydatne nie tylko w codziennych sytuacjach, jak na przykład płacenie zegarkiem dzięki modułowi NFC, ale będzie też bardzo pomocne dla osób, które chcą ruszać się więcej i zrzucić zbędne kilogramy.

Smart zegarki, dzięki możliwości pomiaru pulsu, umożliwiają też pomiar spalanych kalorii, np. podczas joggingu i tym samym ułatwiają zarządzenie codziennym bilansem kalorycznym, kluczowym jeżeli chodzi o spadek lub wzrost wagi ciała. Wszystkie odczyty automatycznie przesyłane są też do zsynchronizowanego z zegarkiem smartfonu, dzięki czemu łatwiej przeanalizować trasę joggingu czy efektywność treningu.

Comments

comments

191
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...