Jak usunąć dane z Facebooka?

Redakcja PR - 28.03.2018
153

Jak usunąć dane z Facebooka?

Po lawinie, jaką wywołała afera związana z wykorzystywaniem danych przez Cambridge Analityca, Facebook jest coraz mniej wiarygodny dla potencjalnych użytkowników. Zagrożenie ze strony znanego portalu sprawiło, że coraz więcej internautów zaczęło się zastanawiać nad usunięciem profilu. Na dezaktywację konta zdecydowało się już kilka znanych firm. Jak się okazuje cały proces usuwania postów bądź konta jest niezwykle prosty.

Chociaż każdy z nas miał świadomość ilości informacji na nasz temat, jakie znajdują się na portalu, mało kto podejrzewał, w jaki sposób dane są wykorzystywane do manipulacji. Cała sytuacja wywołała wiele negatywnych emocji, a użytkownicy coraz poważniej zaczęli zastanawiać się nad usunięciem konta z Facebooka.

W internecie rozpoczęła się akcja #deletefacebook, do której przystępuje coraz więcej nierzadko znanych osób. Do znanych przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na takie działania, należą m.in. Elon Musk czy Brian Acton. Do tego grona możemy dołączyć nawet polską firmę „Cinkciarz.pl”.

W jaki sposób można usunąć konto?

Jeżeli podejmiemy decyzję związaną z usunięciem konta mamy dwie metody, które możemy wykorzystać.

Pierwsza polega na dezaktywacji profilu-czyli sprawienia, że konto przechodzi w stan uśpienia. Konto nie zostaje usunięte, po prostu oglądanie profilu staje się niemożliwe. Po próbach przejrzenia profilu zobaczymy komunikat informujący, że konto zostało dezaktywowane.
Po tych działaniach Facebook przejmuje inicjatywę i wpływa na emocje użytkowników, którzy chcą rozstać się z profilem. Pokazuje całą serię zdjęć naszych znajomych z komunikatami, które mają pokazać, jak bardzo będą tęsknić po opuszczeniu przez nas portalu. Użytkownicy, którzy zmienią zdanie, po ponownym zalogowaniu bez problemu mogą ponownie korzystać z profilu.

Druga metoda, bardziej radykalna polega a całkowitym usunięciu konta. W pasku adresu strony www wpisujemy: https://web.facebook.com/help/224562897555674?helpref=faq_content&_rdc=1&_rdr i zostajemy przeniesieni do działu Facebooka, który zajmuje się usuwaniem kont. Następnie poprzez hiperłącze przechodzimy do okna, gdzie wybieramy działania docelowe.

Jak usunąć wszystkie posty?

Dla osób niezdecydowanych, które nie są do końca przekonane czy opuszczać Facebooka zostało wprowadzone jeszcze jedno rozwiązanie. Możliwe jest wykasowanie wszystkich postów, które udostępnialiśmy przez lata na naszej tablicy. Jak to zrobić?

Pierwszym krokiem jest instalacja rozszerzenia-Social Book Post Manager, które działa w większości przeglądarek. Dzięki temu będziemy mogli usunąć wszelkie informacje, które dodawaliśmy, a nawet lajki dosłownie w parę sekund.

Jak usunąć aplikacje połączone z Facebookiem?

Rozwiązaniem, które ma ograniczyć wiedzę na nasz temat, jest także pozbycie się aplikacji, do których logujemy się za pomocą Facebooka. Jak to robić? Należy wejść w opcję „Ustawienia”, do zakładki „Aplikacje”, następnie usunąć część z nich. Logowanie się bezpośrednio do aplikacji za pomocą portalu jest wygodne, niestety poprzez takie logowanie wyrażamy zgodę na dostęp do naszych danych i informacji udostępnianych publicznie.

Comments

comments

153
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...