Jak sprawić by newsletter był ciekawy?

Jerzy Ciszewski - 13.11.2015
61

Przypomnij sobie, dlaczego inni chcą dostawać od Ciebie takie wiadomości.

Przejrzyj najpierw swoją pocztę z folderu NIEPRZECZYTANE i sprawdź, które newslettery się tam znalazły. Przeczytaj je i zapisz wnioski. Zrób też dokładnie odwrotnie i zajrzyj do przeczytanych wiadomości. Odpowiedz sobie na pytanie, dlaczego subskrybujesz akurat te treści? Tam będzie odpowiedź.

Co chcesz osiągnąć? Newsletter jest pewnym dodatkiem do Twojej działalności, nie wszyscy więc będą preferować taką formę. Ale możesz sprawić, żeby prawie wszyscy chcieli to zmienić. Mierz efekty, rób dokładne statystyki i wyciągaj wnioski. Być może newsletter wcale nie jest ci potrzebny.

Nie powtarzaj się! Komunikaty na stronie (lub w czasopiśmie) nie mogą pokrywać się z tym, co zawiera mailing. Subskrybent musi poczuć się wyjątkowo, dołączył przecież do Twojego elitarnego klubu czytelników, klientów. Jeśli nie wiesz jak sprawić, żeby czytelnik poczuł się jedyny w swoim rodzaju, podglądaj Pawła Tkaczyka.

Stwórz ciekawą historię. Jak zachęcić czytelnika do korzystania z opcji newsletter? Przyciągający wzrok nagłówek, krótka treść, powalająca grafika i gotowe. Używając czasowników w trybie rozkazującym, łatwiej skłonisz odbiorcę do przeniesienia się na Twoją stronę, spróbuj.

Spraw, aby było to łatwe. Czytelnik nie będzie zainteresowany newsletterem, jeśli opcja ta będzie umieszczona w mało widocznym miejscu na stronie, a rejestracji towarzyszyć będzie formularz dłuższy od zeznania podatkowego. Istnieje niepisana zasada trzech kliknięć, które są wyznacznikiem łatwości zapisu do danego newslettera. Może warto uprościć cały proces?

Co oferujesz w zamian? Niczego nie otrzymasz za darmo, a czas poświęcony na przeczytanie Twojego artykułu powinien być jakoś wynagrodzony. Jeśli prowadzisz sklep, może jakiś mały rabat? Przy prenumeracie magazynu mogą to być jakieś extra materiały. Jeśli prowadzisz bloga lub inna stronę, także pomyśl o swoich najwierniejszych czytelnikach. Wyślij im bonus casinoowy filmik lub bardziej osobisty post. Na pewno docenią Twój trud i odwdzięczą się tym, co tak bardzo lubisz. Liczbami.

Jak zacząć? Jest mnóstwo narzędzi, które pozwolą Ci samodzielnie stworzyć świetny newsletter. Dasz radę! Szerzej o tym pisze FreshMail, dzięki któremu będzie to łatwiejsze. Od grafiki, ustawień czasu wysyłki aż po najdrobniejsze szczegóły takie jak odpowiedni dobór kolorów. Wszystko to od początku do końca może być zrobione przez Ciebie. Do pracy!

Comments

comments

61
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...