Jak nie w sieciówce, to gdzie?

Redakcja PR - 10.06.2016
56

Jak szukać książek z historią?

Wśród nas jest wielu entuzjastów czytania, dlatego poszerzanie swojego zbioru w domowej biblioteczne jest bardzo ważne. Gdzie znaleźć ciekawe lektury do poduszki, pracy, szkoły, rozrywki?  Odpowiedź jest oczywista – w księgarni. Mamy w każdym mieście (w Warszawie szczególnie) mnóstwo księgarni sieciowych, jest więc z czego wybierać. A jeśli ktoś chce upolować perełki niewielkim kosztem lub uwielbia książki z historią? Jak nie w sieciówce, to gdzie?

Kiedy pierwszy raz przyjechałam do Warszawy, idąc ulicą Chmielną, zauważyłam starszego Pana, który sprzedaje książki za kilka złotych. Były wśród nich klasyczne pozycje. Żadne tam ,,nówki”. Te książki pachniały historią. Jak można się nie zatrzymać? Dużo takich przypadkowych stoisk znajdziecie w okolicach uczelni i w centrum. Dlaczego warto się tam zatrzymać? Możecie dotknąć, powąchać książki, których być może nie mielibyśmy gdzie spotkać, bo każdy woli pójść do księgarni sieciowej, wziąć coś, co wyselekcjonował już miesiąc wcześniej, czytając setki recenzji w internecie. A moim zdaniem chodzi właśnie o ten dreszczyk emocji, tajemnicę.

Innym miejscem, które polecam jest Dedalus, czyli skład tanich książek. Byłam akurat w tym, który znajduje się w Bibliotece Uniwersyteckiej, ale to nie jest jedyna ich lokalizacja. Najlepsze i najgorsze zarazem jest to, że nie ma tu podziału na poszczególne sekcje czytelnicze. Dobrze, bo musisz przyjrzeć się niemal każdej książce i samodzielnie wyselekcjonować te wartościowe. Źle, ponieważ to zajmuje dużo czasu i niestety ma się ochotę wybrać za drugą książkę do swojego koszyka. Ja wybrałam ostatnio 3 książki, a każda była w okolicy od 5 zł do 15 zł.

Warto również zaglądać do swoich marketów w okolicy, ponieważ tam też zdarzają się małe cuda. Przykład? Ostatnio w swojej Biedronce znalazłam 2 ciekawe książki, a każda z nich kosztowała 4,99! To były prawdziwe perełki, ponieważ niestety większość była poradnikami, książkami kucharskimi lub romansidłami. Warto jednak czasem zanurkować głębiej i poszukać czegoś wartościowego. Da się!

Jeśli jesteście przyzwyczajeni do sieciówek, warto wybrać się do outletu. Znajdziecie taki na przykład w skupisku outletów, myślę na przykład o Factory w Warszawie. Tam nie ma takich tłumów, spokojnie więc wybierzecie swoje perełki.

A gdzie Wy lubicie najbardziej kupować książki??

Comments

comments

56
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...