Iwona Hartwich „Superbohaterką Wysokich Obcasów 2018”

Informacja Prasowa - 09.04.2019
73

Iwona Hartwich „Superbohaterką Wysokich Obcasów 2018”

Iwona Hartwich „Superbohaterką Wysokich Obcasów 2018”

 „Wysokie Obcasy” po raz czwarty przyznały tytuł „Superbohaterki”. Decyzją kapituły plebiscytu, a także głosami czytelników magazynu została nią Iwona Hartwich – protestująca w Sejmie matka niepełnosprawnego Jakuba. Nagrodę specjalną „Gazety Wyborczej” dla Bohaterki 30-lecia otrzymała Gabriela Lazarek – uczestniczka wielu protestów w obronie demokracji w Polsce. Nagrody zostały przyznane podczas uroczystej gali, która odbyła się w poniedziałek, 8 kwietnia br. warszawskim Teatrze Studio.

Laureatką nagrody głównej została Iwona Hartwich – uczestniczka 40-dniowego protestu rodzin osób niepełnosprawnych w Sejmie w maju ub.r. – Iwona Hartwich wyprowadziła Jakuba – swojego syna – z klatki ograniczeń, bezduszności, bezradności. A wraz z nim z tysięcy klatek tysiące innych polskich niepełnosprawnych. To ona dała siłę innym rodzicom niepełnosprawnych dzieci, żeby wyszli ze swoimi dziećmi z domów, bez wstydu, który bywało, kiedyś im towarzyszył. A nam, ludziom, którzy myśleli, że niepełnosprawnych w Polsce nie ma, pokazała ich – mówiła na gali wręczenia nagród Aleksandra Klich-Siewiorek, redaktorka naczelna „Wysokich Obcasów” i zastępczyni redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”.

Laureatkę tytułu „Superbohaterka Wysokich Obcasów 2018” wyłoniła specjalnie powołana kapituła w składzie: redaktorka naczelna „Wysokich Obcasów” i zastępczyni redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” Aleksandra Klich-Siewiorek, prezes Agory Bartosz Hojka, wydawczyni „Wysokich Obcasów” Joanna Mosiej-Sitek, dyrektor wydawniczy „Gazety Wyborczej” Jerzy Wójcik, redaktorka naczelna magazynu „Wysokie Obcasy Extra” Ewa Wieczorek, reżyser Borys Lankosz, dziennikarka Dorota Warakomska, pisarka Krystyna Kofta, prof. Monika Płatek oraz założycielka i prezes Kulczyk Foundation Dominika Kulczyk.

Iwona Hartwich została również laureatką nagrody czytelników i czytelniczek tygodnika. Oprócz statuetki „Superbohaterki 2018” otrzymała także 10 tys. zł od redakcji „Wysokich Obcasów”.

W trakcie poniedziałkowej gali została również przyznana specjalna nagroda „Gazety Wyborczej” dla Bohaterki 30-lecia. Otrzymała ją Gabriela Lazarek – demonstrantka z Cieszyna, z której inicjatywy powstał m.in. apel do instytucji UE oraz europarlamentarzystów o pomoc w walce o demokrację w Polsce. Redakcja doceniła ją za odwagę i nieustępliwość, za samotne protesty na cieszyńskim rynku i obronę demokracji, a także za to, że pokazała, jak można przeciwstawić się władzy.

Gala rozdania nagród odbyła się w poniedziałek, 8 kwietnia br. w warszawskim Teatrze Studio. Poprowadzili ją Dorota Wellman i Mariusz Szczygieł. W części artystycznej wieczoru wystąpili zespół Organek oraz teatr Klancyk ze spektaklem improwizowanym, inspirowanym kultowymi tekstami z „Wysokich Obcasów”. Tegoroczne wydarzenie było wyjątkowe, bo połączone z 20. urodzinami „Wysokich Obcasów”, które wypadają w kwietniu br.

W 4. edycji plebiscytu „Superbohaterka Wysokich Obcasów” redakcja sobotniego magazynu „Gazety Wyborczej” nominowała 12 niezwykłych kobiet, które w 2018 roku stały się bohaterkami artykułów opublikowanych na łamach „Wysokich Obcasów”. W gronie wyróżnionych znalazły się osoby znane szerszej publiczności, jak i kobiety, które są znane jedynie lokalnie. To m.in. ikona Solidarności Henryka Krzywonos–Strycharska, aktywistka nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla Anna Alboth, paraolimpijka, medalistka mistrzostw świata i Europy w pływaniu Karolina Hamer oraz top modelka i działaczka społeczna Anja Rubik.

Comments

comments

73
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...