IV Ogólnopolski Dzień Różnorodności – zapraszamy!

Informacja Prasowa - 18.05.2017
174

24 maja - IV Ogólnopolski Dzień Różnorodności

24 maja już po raz czwarty odbędzie się Ogólnopolski Dzień Różnorodności. Organizatorem spotkania jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Podczas spotkania Jerzy Ciszewski, wydawca i redaktor naczelny publicrelations.pl, poprowadzi warsztat kreatywny pt. „szukamy nowej nazwy na grupę osób 50+”. 

Tematem przewodnim tegorocznego IV Ogólnopolskiego Dnia  Różnorodności (ODR) odbywającego się pod hasłem „Miejsce pracy – spotkanie pokoleń” będzie zarządzaniem wiekiem. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, po wcześniejszej rejestracji na www.odpowiedzialnybiznes.pl/odr2017.

Ogólnopolski Dzień Różnorodności to inicjatywa realizowana przez Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ramach europejskiego programu Karta Różnorodności, którego celem jest promocja zarządzania różnorodnością i prowadzenia działań antydyskryminacyjnych przez pracodawców, w biznesie, ale także w innych sektorach gospodarki. Tegoroczne spotkanie będzie różniło się od trzech dotychczasowych. Obserwując trendy na rynku pracy i prognozy dotyczące zmian demograficznych, Forum Odpowiedzialnego tym razem zdecydowało skupić się jednym z aspektów szeroko pojętego zarządzania różnorodnością w pracy, bardzo aktualnym i dotyczącym wszystkich pracowników. Jest nim różnorodność wiekowa w miejscu pracy.

W pracy spotykają się codziennie różne pokolenia pracowników i bardzo ważne jest,  by się nie mijały czy unikały. Przeciwnie, różnorodne doświadczenia, umiejętności i  mocne strony mogą być podstawą tworzenia nowej jakości usług, produktów, innowacyjnych rozwiązań, ale też po prostu lepszego, bardziej przyjaznego i motywującego miejsca pracy. Jest to w interesie zarówno pracowników jak i pracodawców.  Wykłady, dyskusje i warsztat,  które zaplanowaliśmy na 24 maja mogą pomóc nie tylko w zrozumieniu, ale też lepszym  wykorzystaniu siły współpracy wielkopokoleniowej.  Mamy nadzieję, że majowe spotkanie przyniesie pracodawcom i pracownikom/com  dużo  inspiracji i nowych pomysłów, których wdrożenie będzie korzystane dla ludzi i organizacji  mówi Marzena Strzelczak, Dyrektorka Generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu

W ramach konferencji odbędzie się sesja dyskusji i wykładów (m.in. wykład prof. Izabeli Warwas oraz prof. Magdaleny Środy), sesja warsztatów nt. wprowadzania zarządzania różnorodnością oraz zarządzaniu wiekiem w biznesie,  a także specjalne szkolenie dedykowane organizacjom pozarządowym i MŚP.

Dodatkowo, w planach są wyjątkowe warsztaty kreatywne, których celem jest znalezienie nowego określenia dla pracowników  50+. To spotkanie poprowadzi Jerzy Ciszewski – założyciel jednej z pierwszych agencji PR w Polsce, redaktor naczelny i wydawca portalu publicrelations.pl 

W czasie IV Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności zostaną także ogłoszeni laureaci nagrody Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Ludzie, którzy zmieniają biznes”, w tym nowej kategorii  konkursowej – „Różnorodność”.

Na zakończenie czekają na wszystkich uczestników i uczestniczki unikalne warsztaty muzyczne, których szczegóły ujawnione zostaną wkrótce.

Dokładny program IV Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności, informacje o lokalizacji, gościach oraz formularz zgłoszeniowy na spotkanie i warsztaty znajdują się na www.odpowiedzialnybiznse.pl/odr2017

W programie:

 • Wykład dr hab. Izabeli Warwas prof. nadzw. Uniwersytetu Łódzkiego – „Zarządzanie wiekiem czy generacjami w miejscu pracy?” 
 • Dyskusja panelowa na temat wieku w miejscu pracy z udziałem przedstawiciela Rzecznika Praw Obywatelskich, Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, Centralnego Instytutu Ochrony Pracy, Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych, a także firm Henkel i Siemens
 • Sesja warsztatowa – 5 równoległych warsztatów (wybór jednego warsztatu przy rejestracji na spotkanie www.odpowiedzialnybiznes.pl/odr2017):
 • Jak wprowadzać zarządzanie różnorodnością w organizacji? Pierwsze kroki.
  Osoba prowadząca: Malwina Faliszewska, Deloitte
 • Zarządzanie wiekiem w dużej firmie.
  Osoby prowadzące: Dorota Strosznajder, Henkel; Aleksandra Szłamas, Carrefour
 • Zarządzanie wiekiem w organizacji pozarządowej.
  Osoby prowadzące: Jolanta Lange, Pro Humanum – Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego; Michał Mazur, Urząd m.st. Warszawy
 • Zarządzanie różnorodnością w MŚP.
  Osoba prowadząca: Izabela Przybysz, Instytut Spraw Socjalnych
 • Warsztat kreatywny: szukamy nowej nazwy na grupę osób 50+.
  Osoba prowadząca: Jerzy Ciszewski
 • Ogłoszenie laureatów Nagrody Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Ludzie, którzy zmieniają biznes”.
 • Wykład prof. Magdaleny Środy, Uniwersytet Warszawski
 • Zakończenie spotkania: wyjątkowy warsztat muzyczny dla wszystkich uczestników ODR.

Patron honorowy Karty Różnorodności: Rzecznik Praw Obywatelskich

Opiekun Karty Różnorodności: Orange Polska

„Miejsce pracy – spotkanie pokoleń”
IV Ogólnopolski Dzień Różnorodności

24 maja, godz. 9.00 – 15.45
Warsaw Trade Tower, ul. Chłodna 51, Warszawa

Comments

comments

174
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...