iPhone jest na rynku od 10 lat! O smartfonie, który zrewolucjonizował świat

Redakcja PR - 09.01.2017
258

iPhone świętuje dziesiąte urodziny

Właśnie mija 10 lat od wprowadzenia przez Apple na rynek swojego flagowego telefonu – iPhone’a. Jak zmieniał się smartfon z charakterystycznym jabłuszkiem w przeciągu dekady? 

Pierwszy telefon marki iPhone zaprezentował Steave Jobs na konferencji Macworld 2007 w San Francisco. Smartfon firmy Apple od razu wzbudził na rynku ogromne zainteresowane. Ekran o przekątnej 3,5 cala obsługiwany był wyłącznie za pomocą palców – Jobs nie znosił bowiem rysików, które w tamtych czasach były niemal nieodłącznym elementem smartfona. Jobs wierzył, że taki sposób obsługi telefonów będzie w przyszłości dominujący – i nie pomylił się.

iPhone’a 2G dostał za darmo każdy pracownik Apple – na wyraźne życzenie Steava Jobsa. Reszta za telefon musiała sporo zapłacić – iPhone w wersji 4GB kosztował 499 dolarów, a w wersji 8G 599. Nie przeszkodziło to jednak spragnionym nowego, pięknego telefonu stać w długich kolejkach w sklepach.

Kolejne modele smartfona z jabłuszkiem miały premierę co roku – w każdym na użytkowników czekały nowości w postaci aplikacji, ulepszonego aparatu czy nawigacji. To, czym iPhone „wygrywa”, to unikalny, charakterystyczny design, smukłość i przyjazny użytkownikowi interfejs. Poza tym, iPhony podobno nigdy się nie zawieszają 🙂

Czego nie wiesz o iPhonie? 

Kto pierwszy wymyślił iPhone’a? Ciekawym faktem jest, że jako pierwsza nazwę „iPhone” opatentowała firma Cisco. Obie firmy zawarły w sprawie nazwy ugodę i do dziś obie posługują się nią legalnie.

Sklep z apkami. Jedną z największych rewolucji, jaką Apple zafundował swoim użytkownikom, był App Store – sklep z aplikacjami. Było to pierwsze tego typu miejsce, gdzie legalnie można było pobierać aplikacje na smartfona – zanim jeszcze pojawił się Sklep Play od Google’a.

Wynalazek. Czasopismo „Time” ogłosiło iPhone’a największym wynalazkiem w 2007 roku.

Wierni fani. Co roku, po premierze nowego modelu iPhone’a, aż 49% posiadaczy starego modelu sprzedaje go, po czym kupuje nowy. Rzecz ma miejsce oczywiście w USA.

Ukryta funkcja. niewielu posiadaczy telefonu z jabłuszkiem wie, że smartfon automatycznie przechodzi w stan wygaszenia, kiedy tylko przyłoży się go do ucha. Ma to zapobiec przypadkowym rozłączeniom czy włączeniu aplikacji podczas rozmów.

iPhony lubią wiosnę i lato. Wszystkie modele iPhonów zadebiutowały na półkach sklepów w czerwcu lub wrześniu. Wyjątkami są modele 4s (premiera w październiku) oraz SE (w marcu).

Comments

comments

258
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...