IPG Health rozszerza się na Europę Wschodnią

Informacja Prasowa - 28.01.2022
176

IPG Health rozszerza się na Europę Wschodnią

IPG Health rozszerza się na Europę Wschodnią

Warszawa/Frankfurt nad Menem: IPG Health poinformowało o swojej ekspansji na Europę Środkowo-Wschodnią, która będzie realizowana przez nową agencję afiliowaną, IPG Health Spark Warsaw. Agencja w Warszawie skoncentruje się głównie na obsłudze firmy Sanofi, klienta pozyskanego niedawno przez IPG globalnie. Z biura w Warszawie sieć będzie również świadczyć usługi na terenie krajów bałtyckich.

Agencją IPG Health Spark Warsaw zarządza Mariusz Otowski, a w portfolio jej klientów znajdują się także m.in. Sandoz i Novartis. IPG Health Spark Warsaw oferuje szeroki zakres usług, m.in. kreację, strategię, branding, medical writing i konsulting medyczny, a także wsparcie digitalowe. Agencja obsługuje klientów w obszarach diabetologii, astmy, chorób krwi, onkologii, reumatyzmu i artretyzmu, immunologii, chorób układu krążenia, stwardnienia rozsianego oraz szczepionek. Specjalny zespół technologiczny w IPG Health Spark Warsaw wspiera klientów w ramach platformy Veeva (Salesforce). Jest on przy tym częścią globalnego zespołu IPG Health dla platformy Veeva.

Mariusz Otowski, na przestrzeni 25 lat swojej kariery, pełnił funkcje kierownicze w międzynarodowych agencjach sieciowych. W samych w strukturach IPG jest obecny od 12 lat. Pracował dla wielu globalnych klientów, m.in. Coca-Cola, L’Oréal, Mastercard, Orange, Renault oraz firm farmaceutycznych, m.in. Sanofi. Do sieci dołączył z CRAFT Warsaw, a obecnie poprowadzi pierwszą w ramach IPG wyspecjalizowaną agencję z obszaru healthcare.

„Jesteśmy podekscytowani nowym partnerstwem w Warszawie i perspektywą szerokiej współpracy z Sanofi. Mariusz i jego zespół wzmacniają naszą ofertę również dla wszystkich innych klientów IPG Health. Tak udane połączenie kompetencji i wiedzy eksperckiej nie ma sobie równych w całym regionie, a ekspansja sieci na Europę Wschodnią nie mogła rozpocząć się w lepszym czasie” – mówi Jörg Hempelmann, Prezes, IPG Health Europe.

„Od dwóch lat analizujemy potrzeby marketingu z obszarów healthcare i komunikacji do HCP w Europie Wschodniej, by móc dla naszych klientów stworzyć jak najatrakcyjniejszą ofertę. Klienci poszukują zaufanego partnera z szerokim zakresem kompetencji, który zrozumie potrzeby lokalnego rynku i będzie w stanie świadczyć usługi szybko, efektywnie kosztowo i na najwyższym poziomie. Efektem naszej pracy jest IPG Health Spark Warsaw – pierwsza i największa w regionie agencja sieciowa w ramach IPG, która specjalizuje się w obszarach komunikacji skierowanej do lekarzy i farmaceutów. Przynależność do globalnej sieci pozwala zapewnić naszym klientom szerokie portfolio usług, które w optymalnym zakresie odpowie na ich potrzeby biznesowe” – podkreśla Mariusz Otowski, Managing Director IPG Health Spark Warsaw.

Comments

comments

176
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...