Inwestycja w etykę biznesu podnosi wartość firmy

Redakcja PR - 25.07.2017
137

Inwestycja w etykę biznesu podnosi wartość firmy

To nieprawda, że istotą biznesu jest łamanie zasad etycznych. Bogacenie się i zarabianie pieniędzy nie musi odbywać się w sprzeczności z normami i wartościami, których przestrzega etyka biznesu.

To ludzie rządzą biznesem, a nie organizacjepowiedział serwisowi eNewsroom dr Leszek Mellibruda, psycholog społeczny i biznesu – Sam biznes jest więc z natury uczciwy, ale niektórzy naruszają jego normy i zasady. Przestrzeganie etyki biznesu prowadzi jednak do zdrowej gry konkurencyjnej. Daje też wymierne korzyści, jeśli chodzi o sam biznes, jak i klimat organizacji – atmosferę i wszystko to, co wiąże się z jej kulturą. Inwestycje w etykę biznesu na co dzień w kontaktach z otoczeniem klientów, jak i współpracowników, to konkretne działania podnoszące wartość firmy. Wiele przedsiębiorstw ma tego świadomość. Stosowanie zasad etycznych ocenianie jest w konkursie jakości Wiktoria. Sprawdza on rzeczywiste realizowanie wartości i przestrzeganie norm w firmach. Mierzy i opisuje, czy stanowi to źródło przyrostu ich wartości. Kapituła konkursu koncentruje się na ocenie wymiernych cech, a etyczne zachowania ludzi w biznesie wyróżniane są statuetką Wiktorii dodał Mellibruda.

Comments

comments

137
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...