Internetowi giganci – Facebook, Microsoft, Twitter i YouTube – będą walczyć z terroryzmem w sieci

Redakcja PR - 06.12.2016
188

Facebook, Microsoft, Twitter i YouTube jednoczą siły przeciwko terrorystycznym treściom w sieci

Facebook, Microsoft, Twitter i YouTube będą wspólnie walczyć przeciwko treściom o charakterze terrorystycznym w Internecie. Na swoim blogu poinformował o tym Facebook. 

Czterej  potentaci rynku internetowego –  Facebook, Microsoft, Twitter i YouTube, podjęli decyzję o wspólnej walce przeciwko coraz częściej pojawiających się w sieci treściach o charakterze terrorystycznym.

Na naszych portalach nie ma miejsc na treści o zabarwieniu terrorystycznym – piszą przedstawiciele Facebooka, Microsoftu, Twittera i YouTube’a we wspólnym oświadczeniu.

Zaalarmowani przez naszych użytkowników, będziemy podejmowali stanowcze działania przeciwko treściom niezgodnym z naszymi regulaminami.

Firmy zapowiadają m.in., stworzenie internetowej bazy cyfrowych „odcisków palców” – zbierającej ślady terrorystów, którzy zamieszczają w sieci drastyczne materiały lub rekrutują nowych członków do organizacji terrorystycznych. Będą również stale wymieniać się zdobytymi danymi, by na bieżąco kontrolować, czy coś niebezpiecznego nie dostało się do internetowego obiegu. Ponadto, utworzona zostanie wspólna baza haseł, na podstawie których podejrzane treści będą automatycznie kasowane.

Facebook, Microsoft, Twitter i YouTube niezależnie w dalszym ciągu będą kontrolować treści w swoich serwisach w oparciu o wewnętrzne regulaminy. Firmy zobowiązały się też, że nowa polityka nie doprowadzi do udostępniania prywatnych danych użytkowników każdego z serwisów.

Będziemy likwidować groźne treści przy jednoczesnym szacunku dla praw człowieka – czytamy w oficjalnym komunikacie.

 

Comments

comments

188
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...