Internet rzeczy – wygoda obarczona zagrożeniami. NSA ostrzega

Informacja Prasowa - 25.05.2017
186

Zachowaj rozsądek – każde urządzenie może być naszym przyjacielem lub wrogiem

Czym jest internet rzeczy? To otaczająca nas rzeczywistość, gdzie dostęp do przepływu informacji – potocznie zwanym internetem – mają urządzenia wokół nas. Są to lodówki, telewizory, smartfony oraz komputery. Internet dostępny w tych urządzeniach nie tylko pozwala na czerpanie informacji o nich, ale także urządzenia czerpią informacje od nas.

Lodówka może poinformować sklep internetowy, że skończył się np. sok, a telefon poinformuje o naszej lokalizacji. W laptopach i w innych urządzeniach z wbudowanymi kamerami mamy możliwość przeprowadzania wideo rozmów, ale istnieje również ryzyko podglądania nas. Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych wydała rekomendację zasłaniania wizjerów w tego typu urządzeniach, gdy nie korzystamy z nich.

Możliwy jest nieautoryzowany podgląd z tych urządzeń i powinniśmy się zastanowić nad zaklejeniem takiej kamerki – powiedział serwisowi eNewsroom.pl Tomasz Szymanik, dyrektor sprzedaży UseCryptMimo to internet rzeczy jest nieuchronną szansą, ponieważ nie odejdziemy od masowego wykorzystywania sieci w naszym życiu. Jest to dla nas wygodne, potrzebne i wydaje się, że niezbędne. Z tej drogi zapewne już nie zejdziemy, więc co jest nam potrzebne do bezpiecznego poruszania się w sieci? Podstawą jest zachowanie rozsądku – każde urządzenie może być naszym przyjacielem lub wrogiem. Nie należy nadużywać korzystania ze smartfonów, social media, zbytnio rozpowszechniać informacji na temat swojego życia osobistego – ocenił Szymanik.

źródło: enewsroom.pl

Comments

comments

186
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...