Intel Extreme Masters  – przeżyliśmy to w 2021 razem z Acer Predator

Informacja Prasowa - 17.12.2021
58

Intel Extreme Masters  – przeżyliśmy to w 2021 razem z Acer Predator

Intel Extreme Masters  – przeżyliśmy to w 2021 razem z Acer Predator

Bieżący rok to kolejny trudny czas dla organizatorów masowych imprez – chodzi oczywiście o pandemię koronawirusa. Organizatorów turniejów z serii Intel Extreme Masters również nie ominęły trudne decyzje – czy organizować rozgrywki stacjonarnie czy online? Imprezy IEM odbyły się, jednak pandemia spowodowała, że część turniejów musiała odbyć się wyłącznie online.

W marcu miał miejsce pierwszy Intel Extreme Masters Katowice 2021, niestety była to impreza, w której drużyny rywalizowały ze sobą za pośrednictwem internetu. Zwycięzcą okazała się być drużyna Gambit Esports, która w wielkim finale pokonała Virtus.pro. Kolejny turniej Intel Extreme Masters Summer odbył się dopiero w czerwcu, nadal jednak w trybie online. Zwycięzcą został ponownie Gambit Esports. Zespół w wielkim finale pokonał formację OG Esports. Warto podkreślić, że w OG Esports gra polski zawodnik Mateusz „mantuu” Wilczewski.
W czerwcu ESL poinformował wszystkich fanów turniejów IEM, że Intel Extreme Masters Cologne 2021 (wcześniej ESL One Cologne), który zaplanowano na lipiec, odbędzie się już w trybie stacjonarnym (LAN). To była fantastyczna informacja, turniej na żywo to zupełnie inny odbiór, emocje, zarówno dla zawodników, jak i fanów imprezy. Na evencie w Kolonii, swojej zwycięskiej passy z turniejów online, nie utrzymała już drużyna Gambit Esports. Zwyciężył zespół Natus Vincere. W tym turnieju ponownie miał miejsce akcent polski. W rozgrywkach brało udział dwóch Polaków: Mateusz „mantuu” Wilczewski w formacji OG Esports oraz Michał „MICHU” Müller w Evil Geniuses. Jednak ich zespoły zajęły odległe miejsca. W grudniu, w Sztokholmie, odbył się ostatni w bieżącym roku Intel Extreme Masters Winter 2021, również w trybie LAN, w którym zwycięstwo odniosła francuska drużyna Team Vitality.
Jednym z oficjalnychglobalnych sponsorów wszystkich turniejów z serii Intel Extreme Masters  jest Acer Predator. Firma zapewnia zawodnikom sprzęt gamingowy. Są to urządzenia najwyższej klasy m.in. komputer Predator Orion 7000, monitor X28, laptopy Predator Triton 500 SE, Helios 500, Helios 300.
PREDATOR ORION 7000 – to monstrum pod względem podzespołów, ma w sobie najwyższej klasy procesor Intel Core 12. generacji, kartę graficzną GeForce RTX z serii 30, a także obsłuży pamięć DDR5 o taktowaniu 4000 (64 GB). Dzięki  wentylatorom FrostBlade zapewnia doskonały chłód swoim podzespołom, jest to bardzo istotne podczas długich rozgrywek. Predator Orion 7000 posiada dwa dyski: SSD M.2 PCie 4.0 i HDD SATA3, dzięki którym można w błyskawiczny sposób włączyć oraz przełączyć się między aplikacjami.
Orion_7000_AGW_KSP07.jpg
PREDATOR X28 – monitor, dzięki odświeżaniu na poziomie 155 Hz1 i jakości 4K UHD zapewnia graczom nowy poziom doskonałości rozgrywek. Za pomocą narzędzia NVIDIA® Reflex Latency Analyzer pozwala zmierzyć szybkość gracza, a rozwiązanie VisionCare 3.0 zadba o jego oczy.
Predator_X28_ksp_08.jpg
PREDATOR TRITON 500 SE — smukły laptop Triton o prostym wzornictwie ma jedno zadanie, ma być przy użytkowniku w każdej chwili, teraz posiada 16-calowy ekran WQXGA 16:10, ośmiordzeniowy procesor Intel® Core™ i9 jedenastej generacji i mnóstwo innych zaawansowanych rozwiązań.
Triton_500_SE_KSP_1.jpg
PREDATOR HELIOS 500 – laptop do gamingu, który spokojnie   zastąpi komputer stacjonarny i sprawdzi się w najbardziej wymagających grach. Za sprawą procesora Intel Core i9 jedenastej generacji, karty graficznej GeForce RTX 3080 i wyświetlacza 4K Mini LED odświeżanego z częstotliwością 120 Hz, czyli najbardziej zaawansowanego ekranu, jaki kiedykolwiek zamontowano w laptopie – Helios jest alternatywą i przyszłością branży gamingowej. Helios 500 to nie tylko bogate wnętrze, ale równie interesujący wygląd i stylowe podświetlenie.
Predator-HELIOS_500_KSP_2_Large.jpg
PREDATOR HELIOS 300 – ten laptop wyposażony został w procesor Intel® Core™ i7 jedenastej generacji, kartę graficzną NVIDIA® GeForce RTX™ z serii 301 i wentylatory o specjalnej konstrukcji AeroBlade™ 3D piątej generacji, to urządzenie zapewni graczowi niezawodne połączenie i mniejsze opóźnienia.
Predator_Helios300_lifestyle_1.jpg
Wszyscy miłośnicy imprez IEM z niecierpliwością czekają na każdą z nich. Chcą przeżywać emocje swoich ulubionych zawodników, zespołów, kibicując im na żywo. Miejmy nadzieję, że w 2022, Intel Extreme Masters zawita do Katowic i w lutym będziemy mieli fantastyczną imprezę z udziałem publiczności z całego świata.

Comments

comments

58
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...