Instagram najbardziej szkodliwą aplikacją dla zdrowia

Redakcja PR - 23.04.2018
298

Instagram najbardziej szkodliwą aplikacją dla zdrowia

W Wielkiej Brytanii Królewskie Towarzystwo Zdrowia Publicznego (RSPH) zrobiło badania młodzieży, która aktywnie korzysta z mediów społecznościowych i skontrolowało, które platformy źle wpływają na ich samopoczucie. Jak wynika z informacji podawanych przez portal CNN na szczycie raportu „Status od Mind” uplasował się Instagram, jako aplikacja, która najbardziej negatywnie wpływa na dobre samopoczucie użytkowników.

Naukowcy z RSPH skontrolowali ponad 1,5 tys. osób w wieku 14-24 lat o pozytywne odczucia odnośnie do mediów społecznościowych i ich wpływ na dobre samopoczucie. Jak wynika z badań, najpopularniejsze platformy na rynku nie tylko izolują młodzież, która z nich korzysta, ale również mają bardzo mocny wpływ na zdrowie psychiczne, obniżając samoocenę.

Jak wynika z przeprowadzonych badań, najbardziej destrukcyjny wpływ na młodych użytkowników ma Instagram. Z platformy korzysta obecnie ponad 700 milionów użytkowników na całym świecie.  Matt Keracher, autor raportu pokazuje, że aplikacja, która umożliwia użytkownikom poprawianie zdjęć i ogólnego wyglądu wpływa na obniżanie samooceny młodych ludzi, którzy popadają w kompleksy, porównując wyretuszowane zdjęcia z rzeczywistym obrazem.

Z czasem wzrasta ilość użytkowników mediów społecznościowych. Rośnie również ilość czasu, jaką spędzamy na korzystaniu z platform. Ma to wpływ w głównej mierze na młodych ludzi, którzy na użytkowanie portali społecznościowych poświęcają więcej niż dwie godziny dziennie.

Królewskie Towarzystwo Zdrowia Publicznego zaalarmowało platformy społecznościowe do rozpoczęcia działań, które pomogą aktywnie niwelować negatywne uczucia użytkowników. Autorzy raporty chcą, aby portale wprowadziły ostrzeżenia przy zdjęciach, które zostały wyretuszowane. Nie chodzi tutaj bynajmniej o wycofanie narzędzi do obróbki zdjęć, ale o informowanie użytkowników co zostało poprawione.

Zły wpływ na zdrowie ma również Snapchat, Twitter oraz Facebook. Jak wynika z badań pozytywnie wypadł YouTube.

Comments

comments

298
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...
Zapisz się na newsletter
aby otrzymywać newsletter wypełnij poniższe pola