Insta Stories z nową funkcją. Czy zagrozi ona platformie Musical.ly?

Informacja Prasowa - 07.08.2018
146

Insta Stories z nową funkcją. Czy zagrozi ona platformie Musical.ly?

Do tej pory, do wstawienia muzyki, potrzebne były dodatkowe aplikacje, które pozwalają umieścić ulubione piosenki. Jednak, aby ułatwić funkcjonowanie portalu, taka opcja będzie dostępna bezpośrednio w platformie. Udostępnianie muzyki w swoich relacjach będzie znacznie prostsze i mniej czasochłonne. Wystarczy przejść przez parę ogólnych punktów, aby zrozumieć działanie muzycznych Stories.

Twórcy aplikacji Instagram wprowadzają kolejne zmiany. Tym razem nowości dotyczą dodawania codziennych relacji – Instagram Stories. W tych działaniach pojawia się funkcja, która pozwala kreować muzyczne posty podczas udostępniania swoich wideo lub zdjęć. Taka opcja to przede wszystkim urozmaicenie nagrywania naszych chwil z dnia. Obecnie to właśnie one są najczęściej używane i śledzone przez użytkowników Instagrama. Krótkie filmiki szybciej przyciągają uwagę, dlatego sposób ich prezentacji jest równie ważny, co sama treść.

Zatem od czego zacząć?

Pierwszym krokiem jest włączenie aplikacji Instagram i naciśnięcie funkcji wyboru dodania nowego Stories. W pasku narzędzi, pomiędzy opcją “typ” a “na żywo”, pojawi się również nowe słowo o treści “muzyka”. Następnie na górze ekranu zostanie wyświetlony punkt „szukaj muzyki”. W celu stworzenia własnego Instagram Stories do wyboru zostaną przedstawione typy muzycznych utworów. Nasz wybór będzie zależny od tego, jaki nastrój towarzyszy nam danego dnia. Wyświetlać się będą także różne gatunki muzyki, które możemy dostosować do naszej relacji, jak pop czy rock. Po znalezieniu i wyborze odpowiedniego utworu, należy dotknąć główny przycisk na ekranie i dodać piosenkę. Wcześniej mamy także możliwość wysłuchania danego kawałka. Istnieje również opcja wyboru najbardziej odpowiedniego fragmentu kompozycji. Należy wtedy dotknąć pasek z podkładem muzycznym i przesuwać go, zaznaczając część, którą chcemy wstawić. Po dostosowaniu danej piosenki trzeba nacisnąć i przytrzymać znaczek muzyki na ekranie, w celu nagrania jej do swojego wideo lub zdjęcia. Po zakończeniu można dokonać dodatkowej zmiany rozmiaru, obrócenia obrazu, zmiany kolejności, aby dopasować wygląd filmu lub zdjęcia do wybranej muzyki i charakteru relacji.

Czy taka nowość może stanowić duże zagrożenie dla młodzieżowej aplikacji Musical.ly?

Taka nowość uatrakcyjni odbiór Instagram Stories i sprawi, że kontakt z naszymi obserwatorami będzie jeszcze bliższy. Użytkownicy będą mogli dzielić się swoimi przeżyciami w tak prosty sposób. Co natomiast z popularnością takich rozwiązań? Inspiracją do stworzenia muzyki mogła stać się słynna aplikacja zwana Musically. Z roku na rok osiąga coraz to większe uznanie, szczególnie wśród młodych ludzi. Nastolatkowie z przyjemnością nagrywają nowe, pasjonujące filmiki z rytmicznymi podkładami. Pokazują tam swoje taneczne talenty, ale nie tylko. Nagrywane są także vlogi urodowe, modowe czy komediowe. Właśnie tak mogą w przyszłości wyglądać nowe Insta Stories. Połączenie relacji dnia wraz z zabawą i muzycznym tłem.

Twórcy Instagrama już nie pierwszy raz czerpią inspirację z innych, kultowych platform. Snapchat, Youtube, Musically… Trzy światowe aplikacje, których połączeniem może stać się właśnie Instagram. Czy to oznacza, że w przyszłości mogą stracić swoją funkcjonalność?

„Patrząc na tak duże zdominowanie, jakie wykonał w ostatnim czasie Instagram w stosunku do Snapchata możemy zakładać, że w tym przypadku będzie identycznie. Instagram jest znacznie wiekszą platformą od Musically. Marki niechętnie chcą w nią inwestować z powodu tej samej sytuacji, w której znalazł się Snapchat. Po kilku latach jego użytkowania, nagle został prawie całkowicie wyparty przez inne platformy, typu Instagram.”

KOMENTUJE KLAUDIA MATERZOK, CREATIVE PROJECT MANAGER ZESPOŁU SOCIAL LEADERS

Comments

comments

146
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...