Innowacje tematem Kongresu Regionów 2017

Informacja Prasowa - 16.06.2017
56

Innowacje tematem Kongresu Regionów 2017

„Samorząd 2.0 – Pożądane innowacje” to temat VIII Kongresu Regionów, który odbędzie się 19 i 20 czerwca we Wrocławiu. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele polskich samorządów oraz światowej sławy eksperci. Organizatorem Kongresu Regionów jest Grupa Onet-RAS Polska, a gospodarzami – Prezydent Wrocławia oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Innowacje, dzięki którym możliwa będzie poprawa życia mieszkańców, zostały podzielone na pięć obszarów: finansowania działalności jednostek samorządowych, technologii, inwestycji, zarządzania i spraw społecznych. Obecność na tegorocznym Kongresie Regionów będzie okazją do spotkania trzech rozpoznawalnych na świecie innowatorów:

Gil Panelosa – pionier miejskiej rewolucji w mobilności i zagospodarowaniu przestrzeni. Jako pierwszy na świecie przekształcił duże miasto (Bogotę w Kolumbii) tak, by ograniczyć w nim dominację samochodów i dać pierwszeństwo mieszkańcom, przez co znacząco przyczynił się do poprawy warunków życia, w tym bezpieczeństwa.

Carl Friedrich Eckhardt – szef think tanku Urban Mobility, który bada najnowsze rozwiązania w zakresie mobilności i ekonomii współdzielenia (Shared Economy). Eckhardt pokaże z jakich aplikacji i technologii korzystają mieszkańcy podążający za tymi trendami oraz jak miasta mogą reagować na te zjawiska z korzyścią dla siebie.

Lorenz Dexler – współautor projektu jednego z najsłynniejszych na świecie parków miejskich: Superkilen w Kopenhadze, projektu przestrzeni publicznej, który jednocześnie łączy przestrzenie etnicznej tożsamości różnych grup mieszkańców. Dexler opowie podczas sesji plenarnej jak włącza się mieszkańców w nowoczesny proces projektowania miast.

Poza gośćmi specjalnymi w VIII Kongresie Regionów udział weźmie blisko 140 panelistów, w tym ponad 30 prezydentów miast, na czele z gospodarzem Rafałem Dutkiewiczem z Wrocławia, Jackiem Karnowskim z Sopotu, Tadeuszem Ferencem z Rzeszowa, Wadimem Tyszkiewiczem z Nowej Soli, Romanem Szełemejem z Wałbrzycha i Robertem Biedroniem ze Słupska.  Swoją obecność potwierdzili również marszałkowie województw, w tym Olgierd Geblewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Wojciech Saługa, Marszałek Województwa Śląskiego oraz współgospodarz, Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Podczas Kongresu odbędzie się także specjalna sesja o innowacjach w komunikacji społecznej. Jarosław Kuźniar, prowadzący program Onet Rano i jedna z najbardziej popularnych postaci w polskim Internecie, opowie, jak zdobywać przewagę nad konkurentami skutecznie komunikując się z mieszkańcami i turystami poprzez media społecznościowe. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy chcą by ich koncepcje miały szanse przebić się do mieszkańców i wygrać ich akceptację.

Temat innowacji w komunikacji społecznej zostanie poruszony także w wyjazdowym odcinku programu Onet Rano. We wtorek, 20 czerwca, od godz. 7.55 Onet Rano będzie nadawał z Wrocławia. W mobilnym studiu Jarosława Kuźniara gośćmi programu będą między innymi: Rafał Dutkiewicz – prezydent Wrocławia, Robert Biedroń – prezydent Słupska oraz Adam Mroczek z Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego Światowych Igrzysk Sportowych – World Games 2017.

Zaproszenie na VIII Kongres Regionów przyjęli m.in. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Energii, odpowiedzialny między innymi za elektromobilność, Michał Kurtyka oraz przedstawiciele największych korporacji samorządowych na czele z Andrzejem Porawskim, dyrektorem Związku Miast Polskich. Pojawi się również przewodniczący Rady Fundatorów Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej i współtwórca polskiego samorządu, Jerzy Stępień, prezydent Konfederacji Lewiatan, Henryka Bochniarz oraz europoseł Jan Olbrycht. Kongres będzie gościć także wielu przedstawicieli firm i organizacji pozarządowych.

Szczegółowe informacje o Kongresie Regionów dostępne są na stronie www.kongresregionow.pl.

Comments

comments

56
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...