innogy napełni dobrą energią Wianki nad Wisłą

Informacja Prasowa - 19.06.2019
191

innogy napełni dobrą energią Wianki nad Wisłą

  • 22 czerwca innogy Polska zadba o dobrą energię podczas stołecznych Wianków nad Wisłą i będzie promować ekologiczny styl życia w ramach akcji „Eko lato z innogy”
  • W dedykowanej EKO strefie innogy warszawiacy zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi recyklingu, zaletami elektrycznego car sharingu innogy go!, oraz przyjazną klimatowi ofertą Nowa Energia dla Warszawy
  • innogy wraz z partnerami podejmie się też zbiórki i dopilnowania późniejszego recyklingu plastików polipropylenowych, które po imprezach masowych często nie są zbierane jako surowce wtórne

Tegoroczne Wianki nad Wisłą, już po raz trzeci, odbędą się pod patronatem innogy Polska. Podczas jednego z najpopularniejszych wydarzeń warszawskiego lata na uczestników czekać będzie moc atrakcji. Firma zaprasza do odwiedzenia przygotowanej specjalnie na tę okazję EKO strefy,  składającej się z sektora innogy go!, stanowiska ekologiczno-edukacyjnego oraz sekcji zabaw dla dzieci. Zachęca również do kibicowania uczestnikom regat żeglarskich na Wiśle.

-Czerwcowe Wianki nad Wisłą cieszą się ogromną popularnością i są co roku odwiedzane przez tysiące osób. Jako partner wydarzenia chcielibyśmy wykorzystać tę okazję do promocji ekologicznych rozwiązań, które każdy z nas może stosować na co dzień. Zaplanowaliśmy szereg aktywności, które pokażą, że nawet w dużym mieście, takim jak Warszawa, można żyć w sposób przyjazny środowisku. Przykładem może być np. korzystanie z elektrycznego car-sharingu innogy go!, tak, jak robi to już kilkadziesiąt tysięcy warszawiaków. Można też korzystać z takich rozwiązań jak oferta Nowa Energia, która umożliwia zakup energii elektrycznej z gwarancją pochodzenia ze źródeł odnawialnych – mówi Janusz Moroz, Członek Zarządu ds. Handlu w innogy Polska.

EKO edukacja na Podzamczu

Ponieważ w ostatnim czasie wiele mówi się o negatywnym wpływie nadmiernej ilości plastiku na środowisko, innogy chce włączyć mieszkańców Warszawy do akcji ograniczania stosowania opakowań plastikowych w życiu codziennym. W powstałej specjalnie na tę okazję strefie ekologicznej na Podzamczu, firma wspólnie z Fundacją Nasza Ziemia będzie zachęcać uczestników Wianków do wymiany zużytych kubeczków polipropylenowych po napojach na ekologiczne torby z jabłkami.

-Takie kubki, zwłaszcza na imprezach masowych, zazwyczaj nie są zbierane selektywnie, tylko trafiają do odpadów zmieszanych. To powoduje, że nie są traktowane jako surowce wtórne. Dzięki ich segregacji i odrębnej zbiórce, a także przekazaniu do odpowiedniej firmy zajmującej się ich dalszym przetwarzaniem, mamy pewność, że trafią one do recyklingu – komentuje Sławomir Brzózek, Prezes Zarządu Fundacji Nasza Ziemia.

Zebrane kubeczki zostaną przekazane firmie BYŚ zajmującej się gospodarką odpadami. Surowiec zostanie następnie przetworzony i powtórnie wykorzystany. Dodatkowo, odwiedzający stanowisko ekologiczno-edukacyjne dowiedzą się, jak dużą rolę odgrywa ograniczenie wszechobecnych plastikowych jednorazówek na rzecz płóciennych toreb wielokrotnego użytku.

Poznaj elektryczny car-sharing innogy go!

W EKO strefie będzie można także poznać zalety pierwszego w Warszawie i największego w Polsce elektrycznego car-sharingu. Usługa, która wystartowała z początkiem kwietnia zjednała już sobie wielu warszawiaków. Uczestnicy Wianków zainteresowani ekologicznym transportem będą zachęcani do pobrania aplikacji oraz obejrzenia elektrycznych samochodów BMW i3, na których oparty jest car-sharing innogy go!

Atrakcje dla dzieci i regaty żeglarskie

Nie zabraknie także zajęć dla najmłodszych uczestników wydarzenia. Dzieci zajmą się zabawą dużymi bańkami, malowaniem twarzy ekologicznymi farbami oraz składaniem papierowych wiatraczków, podczas gdy rodzice będą mogli odpocząć na wygodnych leżakach. innogy zaplanowała również warsztaty upcyklingowe, podczas których najmłodsi nauczą się tworzyć nowe rzeczy z opakowań znajdujących się w każdym domu. Będą także miały okazję wziąć udział w ekologicznej grze rozgrywanej na planszy o wymiarach 4 x 3 metry.

Świętojańskie Wianki nie mogą się też obejść bez aktywności związanych z wodą. Dlatego na nabrzeżu Wisły powstanie strefa wodna z licznymi atrakcjami. Między godziną 15:00 a 19:00 odbędą się tam warsztaty żeglarskie, prezentacja żaglówek i zabawy dla dzieci. Popołudnie zakończy się żeglarskimi regatami, w których wystartuje także zespół innogy Polska.

Organizatorem Wianków nad Wisłą jest Stołeczna Estrada, Instytucja Kultury Miasta Stołecznego Warszawy. Sponsorem Głównym wydarzenia jest innogy Polska. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Comments

comments

191
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...