innogy go! rusza z pierwszym mobilnym pomiarem smogu – projekt realizuje 180heartbeats+JUNG v MATT

Informacja Prasowa - 09.03.2020
105

innogy go! rusza z pierwszym mobilnym pomiarem smogu - projekt realizuje 180heartbeats+JUNG v MATT

Warszawiacy wsiadając do aut innogy go!, nie emitując smogu, zmierzą go jeszcze dokładniej. Jeżdżąc jednym z 25 aut z czujnikami Airly, będą aktualizować Mapę Smogo!wą Warszawy. Dostarczą danych z miejsc, które do tej pory nie były oznaczane na mapach.

Dzięki pilotażowemu w skali kraju i Europy programowi innogy go!, który ruszył, mieszkańcy stolicy zyskują nową wiedzę o smogu w mieście. Kolejne po stacjonarnych pomiarach zanieczyszczeń narzędzie pomaga się mierzyć z niechlubnym faktem, że od lat oddychają złej jakości powietrzem. Warszawa regularnie pojawia się w rankingach najbardziej zanieczyszczonych miast na świecie. Teraz dane z pomiarów w trakcie postoju i jazdy, są przesyłane nawet z miejsc, w których dotąd nie było stacjonarnych czujników. Na starcie 25 aut, daje do 75 odczytów na minutę.

Zaproponowaliśmy połączenie istniejących rozwiązań innogy oraz Airly i stworzyliśmy zupełnie nową, bliską ludziom technologię. Oddajemy w ręce warszawiaków narzędzie, które odpowiada na jedną z podstawowych potrzeb naszych czasów, czyli prawa do wiedzy o jakości powietrza tam, gdzie toczy się nasze życie – wyjaśnia Michał Sęk, dyrektor kreatywny agencji 180heartbeats + JUNG v MATT, która wymyśliła pilotażowy projekt innogy go! i Airly oraz kampanię informującą o akcji.

Mapa Smogo!wa jest dostępna na stronie airly.eu/mapasmogowa, w aplikacji Airly oraz w aplikacji mobilnej innogy go!. Zobaczymy na niej auta wyposażone w czujniki i ich trasy. Ich kolory, pokazują  poziom smogu w danym miejscu. Czerwony oznacza wysoki, zielony – niski. Dane dotyczą także najbardziej szkodliwych dla zdrowia stężenia pyłów PM1, PM 2.5, PM10, aktualnej temperatury, ciśnienia i wilgotności powietrza.

Również w ruchu miejskim auta z czujnikami są oznakowane – informację umieszczono na bocznych szybach. Dodatkowo mieszkańcy dzielnic, w których natężenie smogu będzie najwyższe, mogą zdobyć kody promocyjne na przejazd elektrycznym i zeromisyjnym innogy go! O takiej możliwości, dowiedzą się ze specjalnie geotargetowanych postów na Facebooku.

– Teraz wypożyczając bezemisyjne auto innogy go!, mieszkańcy Warszawy zyskają dostęp do aktualnych i dokładniejszych informacji. Niektórzy do tej pory w ogóle nie mieli takiej wiedzy, bo w miejscu, w którym mieszkali, nie było czujników. Chcemy, by dzięki naszej współpracy zyskali innowacyjne narzędzie, bo poziom smogu w mieście to poważny problem. Znając poziom zanieczyszczenia w swojej okolicy, mieszkańcy lepiej będą mogli chronić swoje zdrowie. Na przykład zaplanować bieganie czy spacer z dzieckiem w porze, kiedy poziom smogu jest najniższy. Co ważne, w programie pilotażowym instalujemy czujniki smogu w kilkudziesięciu samochodach. Będziemy monitorować jego efektywność, by go rozwijać i wprowadzać kolejne udogodnienia – mówi Sebastian Janda, Dyrektor odpowiedzialny w centrali grupy innogy za rozwój nowych rozwiązań klienckich.

– Do tej pory nie istniało satysfakcjonujące rozwiązanie, umożliwiające rzetelne mobilne pomiary jakości powietrza. Podobną metodę testował wcześniej Google wraz z Aclima, ale na wyniki z tych testów rynek musi jeszcze poczekać. Tym bardziej cieszymy się, że innogy go! zaprosiło nas do tego nowatorskiego projektu i mamy nadzieję, że wkrótce odbije się on mocnym echem nie tylko w Warszawie i Polsce, ale również w wielu innych zakątkach świata – mówi Michał Misiek, Szef działu R&D w Airly.

innogy wspiera wizję zeroemisyjnej przyszłości

Akcja jest kontynuacją działań w ramach innogy goes green. Celem programu, który został zapoczątkowany w 2019 roku, jest promowanie inicjatyw ograniczających wpływ firmy na środowisko. Ideą jaka przyświeca marce innogy jest Zero Emission Future, czyli przyszłość, w której energia będzie wytwarzana w sposób ekologiczny. Z tego względu, innogy podejmuje szereg inicjatyw i działań promujących rozwiązania, które w ciągu całego swojego cyklu użytkowania nie generują zanieczyszczeń lub generują ich mniej – na przykład odnawialne źródła energii i bezemisyjny transport. W zeszłym roku firma uruchomiła największy w Polsce, w pełni elektryczny car sharing innogy go! Z kolei w grudniu w centrum Warszawy stanęła instalacja artystyczna Zero Emission Store, która informowała o stanie zanieczyszczenia powietrza w centrum i promowała energię z ekologicznym certyfikatem.

Comments

comments

105
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...