Inicjatywa Cyfrowego Trójmorza – CYBERSEC 2018

Redakcja PR - 09.10.2018
55

„3 Seas Digital Highway” jednym z najważniejszych tematów CYBERSEC 2018

Zainicjowany przez Instytut Kościuszki projekt „3 Seas Digital Highway” znalazł się na liście projektów priorytetowych, przyjętych przez szczyt państw Trójmorza w Bukareszcie – ogłosił w trakcie trwającego w Krakowie Forum CYBERSEC Minister Cyfryzacji, Marek Zagórski.

„3 Seas Digital Highway” jest częścią koncepcji Cyfrowego Trójmorza – szeregu projektów transgranicznych i inicjatyw mających na celu rozwój infrastruktury cyfrowej, wspólnych inwestycji i prac badawczo-rozwojowych, a także koncepcji politycznych i legislacyjnych, realizowanych na poziomie regionalnym. Instytut Kościuszki jest głównym inicjatorem i pomysłodawcą tej inicjatywy.

Inicjatywa Trójmorza aspiruje do tego, aby stać się projektem na miarę XXI wieku. Aby skutecznie modernizować i rozwijać państwa regionu, przyśpieszenie implementacji wymiaru cyfrowego jest absolutnie niezbędne. – zaznaczyła dr Joanna Świątkowska, dyrektor programowa CYBERSEC.

Cyfrowa autostrada w praktyce oznacza połączenie państw regionu Trójmorza szybką siecią połączeń informatycznych opartych między innymi na technologii 5G.

Comments

comments

55
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...