„Informacje o jakości powietrza” w Radiu TOK FM

Informacja Prasowa - 13.01.2017
268

Radio TOK FM będzie informować o jakości powietrza w Polsce

Wychodząc naprzeciw potrzebom słuchaczy, Radio TOK FM od najbliższego poniedziałku, 16 stycznia br. będzie nadawało specjalne serwisy na temat jakości powietrza w Polsce.

Jak wynika z raportu UN Global Compact Poland „Zrównoważone miasta. Życie w zdrowej atmosferze.” Polska należy do niechlubnej czołówki krajów Unii Europejskiej jeśli chodzi o zanieczyszczenie powietrza. Wszyscy, a w szczególności mieszkańcy dużych miast, odczuwają ten problem na własnej skórze. Dlatego Radio TOK FM postanowiło ułatwić swoim słuchaczom dostęp do aktualnych informacji na temat stanu powietrza, którym oddychają każdego dnia.

Dwa razy dziennie na antenie stacji będzie prezentowany poziom zanieczyszczenia powietrza najgroźniejszymi dla zdrowia pyłami PM10 i PM2.5 w 22 obszarach miejskich, w których nadaje stacja. Redakcja wykorzystywać będzie ogólnodostępne dane Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska i posłuży się normami Światowej Organizacji Zdrowia. Oprócz informacji na temat aktualnego stanu powietrza w poszczególnych miastach w Polsce, w programie będą wyjaśniane podstawowe pojęcia, których znajomość pomoże słuchaczom zrozumieć komunikaty dotyczące jakości powietrza.

„Informacje o jakości powietrza” emitowane będą codziennie po informacjach o godz. 8:00 i 16:00.

Zobacz też:

Dorota Warakomska w Radiu TOK FM

Maciej Głogowski nowym zastępcą redaktor naczelnej Radia TOK FM

Comments

comments

268
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...