Imiennik – nowa funkcja w aplikacji „Moja Ciąża z eDziecko.pl”

Informacja Prasowa - 27.03.2017
85

Imiennik - nowa funkcja w aplikacji „Moja Ciąża z eDziecko.pl"

W najnowszej wersji aplikacja mobilna „Moja Ciąża z eDziecko.pl” pomoże przyszłym rodzicom w wyborze imienia dla oczekiwanego dziecka. Najpopularniejsza ciążowa aplikacja w Polsce na urządzenia z systemem Android została wzbogacona o nową, dodatkową funkcję – imiennik.

Aplikacja „Moja Ciąża z eDziecko.pl” to narzędzie serwisu dla rodziców eDziecko.pl, które zawiera zestaw porad dopasowanych do każdego etapu oczekiwania na dziecko, kalkulator wagi, kalkulator tygodni ciąży oraz organizer, w którym przyszli rodzice mogą zapisywać ważne terminy, np. badania czy wizyty lekarskie. Z porad i wskazówek zawartych w aplikacji skorzystało już blisko 400 tys. osób. Tylko w lutym br. 70 tys. użytkowników wykonało w aplikacji prawie 5 mln odsłon*.

W najnowszej wersji aplikacji pojawiła się nowa funkcja – imiennik, który może ułatwić wybór imienia dla dziecka. W bazie aplikacji znajduje się aż 1300 imion dla dziewczynek i chłopców wraz z ich znaczeniem, pochodzeniem oraz datą imienin. Dodatkowym, ciekawym urozmaiceniem jest opcja „Losuj imię”, która pozwala wybierać imiona poprzez potrząśnięcie telefonem lub za pomocą przycisku. Użytkownicy mogą także dodawać poszczególne imiona do listy ulubionych i przeglądać rankingi najpopularniejszych imion w Polsce.

Wybór imienia dla dziecka to teraz popularny temat zarówno na www., jak i w aplikacjach – powstają m.in. osobne serwisy zagraniczne poświęcone wyłącznie tej tematyce. Imiennik w aplikacji „Moja Ciąża” to odpowiedź na te globalne trendy. Jednak do naszej aplikacji wprowadziliśmy zupełnie unikatowe elementy – rankingi oraz opcję losowania imion. Pierwsze statystyki pokazują, że rodzice doceniają nową funkcję – mówi Agnieszka Wirtwein-Przerwa, Parenting Business Coordinator w Gazeta.pl.

„Moja Ciąża z eDziecko.pl” to najpopularniejsza aplikacja w sklepie Google Play w kategorii „Medycyna”. Każdego dnia korzysta z niej 20 tys. użytkowników*.

Aplikacja na urządzenia z systemem Android jest dostępna od września 2014 r. w sklepach Google Play oraz Samsung Galaxy Apps. Od lutego 2015 r. można bezpłatnie pobrać wersję na urządzenia z iOS z App Store. Aplikację zaprojektował i stworzył zespół aplikacji mobilnych Gazeta.pl.

Kontynuacją aplikacji „Moja Ciąża z eDziecko.pl” jest „Moje Dziecko z eDziecko.pl” – najpopularniejsza aplikacja dla rodziców w sklepie Google Play, zawierająca eksperckie porady na temat pierwszego roku życia dziecka.

* źródło danych: Gemius Prism, luty 2017 r.

Comments

comments

85
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...