Hurrra !!! Wszystkie rodziny mają darczyńców – Szlachetna Paczka

Jerzy Ciszewski - 10.12.2016
300

Hurrra !!! Wszystkie rodziny mają darczyńców - Szlachetna Paczka

Dostaliśmy emaila od Szlachetnej Paczki … :

Cieszymy się i dziękujemy, bo to Wy tworzycie Paczkę i dzięki Wam możemy przeżywać takie momenty. Już 10-11 grudnia prezenty przygotowane przez Darczyńców trafią do domów potrzebujących. A czasem będzie to nawet coś więcej, jak u pani Marii…

Pani Maria ma 73 lata i marzy tylko o tym, żeby przed śmiercią podłączyć wodę do domu, w którym mieszka z dwójką wnuków. Dla siebie nie chce niczego. „Jestem stara, siwa i zaniedbana” – mówi ze wstydem.

Wolontariuszom nie dało to spokoju. W urzędzie gminy poprosili o pomoc z podłączeniem wody. Kolejne dni przyniosły ogromne zaskoczenie i radość – rodzina pani Marii została wybrana, a Darczyńcą okazali się… urzędnicy! Postanowili pokryć wszystkie koszty związane z przyłączem wody i wykończeniem łazienki. W dodatku w ekspresowym tempie – tak, by na Boże Narodzenie w domu pani Marii była już bieżąca woda. Panie z gminy, chcąc sprawić przyjemność pani Marii, umówiły ją także do fryzjera. Od lat staruszka nie miała takiego luksusu.

– Już nie mogę doczekać się tego momentu, kiedy pani Maria spotka się z Darczyńcą, zobaczy prezenty i dowie się, że będzie miała podłączoną wodę. Chyba wszyscy będziemy płakać ze szczęścia!  

My również z radością oczekujemy tej chwili! Historia pani Marii to tylko jedna z tysięcy, które wydarzą się w kilkuset miejscach w Polsce już w ten weekend. 

Świętujemy i jednocześnie wciąż szukamy Darczyńców dla dzieci w potrzebie – podopiecznych AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Darczyńca może ufundować dziecku Indeks Sukcesów i w ten sposób wspierać małego studenta w jego drodze od porażki w szkole do sukcesu w życiu. I co najważniejsze – Indeksu nie trzeba fundować samemu. Można zaprosić znajomych lub dołączyć do istniejącej zbiórki 🙂

    *     *     *      *     *

Przyznacie Państwo, że taka informacja chwyta za serce … Od samego początku nasz portal i nasza „załoga” kibicuje i wspiera Szlachetną Paczkę. Właśnie dlatego, że w niezwykle mądry sposób pomaga potrzebującym. Jak oni to robią możecie Państwo dowiedzieć się z wywiadu jaki przeprowadziła Paulina Krukowska z Agnieszką Czaplą, która jest menedżerem ds. komunikacji w Stowarzyszeniu Wiosna, które jest inicjatorem i realizatorem Szlachetnej Paczki. Jeszcze raz zachęcamy aby przeczytać ten materiał.

unnamed

Comments

comments

300
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...