„Humor i Teraźniejszość” we wtorkowej ramówce Radia TOK FM

Jerzy Ciszewski - 04.01.2023
285

10 stycznia 2023 r. na antenie Radia TOK FM zadebiutuje nowy magazyn

10 stycznia 2023 r. na antenie Radia TOK FM zadebiutuje nowy magazyn „Humor i Teraźniejszość”, w którym Kamil Śmiałkowski podejmie temat humoru oraz spraw zabawnych i rozweselających innych, m.in. w filmach i literaturze. Audycji będzie można słuchać co wtorek po 19:20.
 
 „Humor i Teraźniejszość” to cotygodniowy magazyn dla słuchaczy i słuchaczek TOK FM poszukujących humoru. Dzięki niemu dowiedzą się, co zabawnego można znaleźć na ekranie, na scenie, na papierze. W audycjach pojawią się rozmowy z twórcami i znawcami tematu, sylwetki mistrzów i dzieł kultowych, a także przegląd nowości. Będą też solidnie przesiane fragmenty występów najlepszych polskich stand-uperów – wyjaśnia Kamil Śmiałkowski, autor programu.
Od 10 stycznia br. audycji będzie można słuchać na antenie TOK FM w każdy wtorek po 19:20.
Kamil Śmiałkowski to publicysta, teoretyk i czasem praktyk humoru w najróżniejszych przejawach (kino, komiks, literatura, stand-up, kabaret). Był naczelnym magazynu „Chichot”, a także szefem „Nowej Fantastyki”, „Premier”, „Misia”, działu kultury „Wprost” czy portalu naEKRANIE.pl. Twórca antynagród filmowych Węże. Autor kilku książek, w tym pierwszego polskiego mash-upu „Przedwiośnie żywych trupów” (wspólnie ze Stefanem Żeromskim); w sieci funkcjonujący jako „człowiek z popkultury”.
Poprzednio we wtorkowej wieczornej ramówce Radia TOK FM pojawiała się audycja Tomasza Stawiszyńskiego z cyklu „Kwadrans filozofa”. Jej ostatnie wydanie zostało wyemitowane 27 grudnia 2022 r. Jednak autor programu nadal będzie współpracować z TOK FM, prowadząc w soboty audycje „Sobotni magazyn” i „Godzina filozofów”.
– Nie żegnam się w żadnym razie z TOKiem w ogóle, w soboty od 11:00 do 13:40 niezmiennie będziemy się słyszeć w „Sobotnim Magazynie” i „Godzinie filozofów”. Po prostu – po długich wahaniach i rachubach – postanowiłem z tych wtorkowych pogadanek zrezygnować. Powody są banalne – brak czasu i mnóstwo (przybywających nieustannie) zobowiązań oraz przedsięwzięć, które w sensie czysto technicznym uniemożliwiają mi kontynuowanie tej audycji. Mam ich w tej chwili tyle, że po prostu nie jestem już w stanie tydzień w tydzień przygotowywać tych mówionych mini-esejów, które prezentowałem tu Państwu nieprzerwanie od prawie siedmiu lat – pierwszy, pod tytułem „Co to jest filozofia?”, pojawił się na antenie 1 marca 2016 roku – wyjaśnił Tomasz Stawiszyński w swoim ostatnim „Kwadransie filozofa”.
Archiwum „Kwadransa” liczy trzysta kilkadziesiąt audycji – https://audycje.tokfm.pl/audycja/177,Kwadrans-Filozofa. Owocem programu jest także książka „Co robić przed końcem świata” – wybór kilkudziesięciu felietonów w formie pisanej, który w styczniu 2021 r. ukazał się nakładem Wydawnictwa Agora.

Comments

comments

285
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...