Hubert Laskowski i Michał Kuśnierz Gwiazdami Valvoline Rajdu Małopolski!

Informacja Prasowa - 11.06.2024
199

Duet rywalizujący Fordem Fiesta Rally4 jest w tym sezonie RSMP niepokonany w klasie 4.

Załoga Forda Fiesty Rally4 #26 Hubert Laskowski/Michał Kuśnierz została uznana za Gwiazdy Rajdu podczas trzeciej tegorocznej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Valvoline Rajdu Małopolski.

Hubert Laskowski mimo zaledwie 18 lat może już teraz poszczycić się owocną karierą w rajdach samochodowych. W swoim CV ma dwa tytuły w Łotwie oraz jeden zdobyty w Estonii. Obecnie jest na dobrej drodze, by wspólnie z towarzyszącym mu od samego początku Michałem Kuśnierzem, zostać rajdowym mistrzem Polski w swojej kategorii.

Duet rywalizujący Fordem Fiesta Rally4 jest w tym sezonie RSMP niepokonany w klasie 4. Valvoline Rajd Małopolski był kolejnym dowodem na ogromny talent Huberta. Załoga #26 wygrała wszystkie trzynaście odcinków specjalnych w swojej kategorii, pokonując drugich na mecie o ponad minutę, jadąc średnio szybciej o pół sekundy na kilometrze.

W klasyfikacji generalnej duet Laskowski/Kuśnierz zajął ósme miejsce, pokonując wiele załóg w mocniejszych samochodach z napędem na obie osie, co jest ich najlepszym wspólnym wynikiem w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Hubert może w nich startować dopiero od tego sezonu, ponieważ w styczniu skończył osiemnaście lat. Brak doświadczenia na krajowych asfaltach nie stanowi jednak przeszkody na drodze do kolejnych sukcesów. To wszystko przełożyło się na werdykt jury w składzie pilot rajdowy i założyciel CODRIVER.ACADEMY Maciej Szczepaniak, prezes Motowizji Krzysztof Mikulski, dyrektor zarządzający Motowizji Gabriel Borowy, oraz uznany fotograf motorsportowy Maciej Niechwiadowicz o tym, że Gwiazdami Valvoline Rajdu Małopolski zostali właśnie Hubert Laskowski i Michał Kuśnierz.

Z ogromnym podziwem patrzymy na tempo Huberta Laskowskiego. Jego doświadczenie na polskich odcinkach specjalnych jest znikome, a od samego początku roku nadaje tempo swoim konkurentom w samochodach Rally4. Valvoline Rajd Małopolski był dobitnym przykładem jak szybki duet tworzy z Michałem Kuśnierzem, stąd taka decyzja kto był Gwiazdą Rajdu – powiedział po rajdzie Maciej Szczepaniak.

Chyba nie ma w naszym środowisku rajdowym kogoś, kto nie jest pod wrażeniem tempa Huberta i Michała. W miniony weekend zdeklasowali konkurencję na trasach Valvoline Rajdu Małopolski rywalizując i regularnie pokonując załogi w dużo mocniejszych maszynach. Pięknie się to ogląda! – dodał Gabriel Borowy.

Poprzednimi Gwiazdami Rajdu zostawali Kacper Potyra z Piotrem Sieliło (Rajd Świdnicki) oraz Jacek Sobczak i Michał Marczewski (Rajd Nadwiślański).  Zwycięzcy, wraz z wyróżnieniem, otrzymują nagrodę jaką jest kurs ArtOfCodriving MAX ZAŁOGA od CODRIVER.ACADEMY.

Comments

comments

199
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...