HUAWEI szacuje, że rynek cyfrowej transformacji warty będzie 23 biliony dolarów

Informacja Prasowa - 08.03.2018
10

HUAWEI szacuje, że rynek cyfrowej transformacji warty będzie 23 biliony dolarów

W Londynie podczas briefingu dla mediów i ekspertów poprzedzający udział firmy HUAWEI w tegorocznej edycji targów Mobile World Congress w Barcelonie, Ryan Ding – dyrektor wykonawczy zarządu oraz prezes HUAWEI Carrier BG, zaprezentował szczegóły globalnej wizji firmy na temat rozwoju branży ICT.

Zdaniem Huawei rozwój technologii informacyjno-komunikacyjnych stworzy rynek cyfrowej transformacji warty 23 biliony dolarów.

Ponadto, do 2025 roku liczba osobistych inteligentnych urządzeń osiągnie 40 miliardów, a 90% z nich będzie wyposażone w zaawansowanego technologicznie asystenta. Wiele gospodarstw domowych będzie natomiast posiadać robota. Wg Huawei, w momencie, gdy urządzenia będą w stanie odbierać bodźce, a komunikacja człowiek-maszyna i proaktywne usługi informacyjne staną się rzeczywistością, zostanie uwolniony niewyobrażalny potencjał do dalszego rozwoju.

Z kolei, 100 miliardów połączeń – na poziomach biznesowym i społecznym – które zostaną utworzone na całym świecie do 2025 roku znajdzie szerokie zastosowania w sektorach takich jak: usługi użyteczności publicznej, transport, produkcja, służba zdrowia, rolnictwo, finanse i wielu innych. W efekcie czego wprowadzone zostaną one do cyfrowej rzeczywistości. Dodatkowo – do 2025 – 85% aplikacji przedsiębiorstw będzie umieszczonych w chmurze, a 86% globalnych firm będzie korzystać ze sztucznej inteligencji. Do tego czasu, każdego roku na całym świecie generowanych będzie także 180 ZB danych, czyli dwudziestokrotnie więcej niż obecnie.

– Huawei koncentruje się na infrastrukturze teleinformatycznej i inteligentnych urządzeniach w celu stworzenia bogatego środowiska dla rozwoju technologii informacyjnych oraz automatyzacji. Dzięki temu partnerzy będą mogli dalej rozwijać, między innymi pod kątem aplikacji i chmury obliczeniowej –powiedział Ryan Ding, dyrektor wykonawczy zarządu oraz prezes Huawei Carrier BG.

Co ważne, w 2018 roku Huawei zainwestuje 5 mld juanów w badania i rozwój technologii 5G oraz wprowadzi na rynek pełen zakres komercyjnego sprzętu 5G, w tym bezprzewodowe sieci dostępu, sieci na nośnikach, sieci rdzeniowe oraz liczne nowe rozwiązania. Ponadto Huawei przeprowadzi komercyjną rozbudowę sieci NB-IoT na dużą skalę na całym świecie i zwiększy w niej liczbę połączeń do ponad 100 milionów.

Comments

comments

10
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...