Holandia i KLM rozpoczynają obchody 100-lecia światowego lotnictwa

Informacja Prasowa - 19.03.2019
23

Holandia i KLM rozpoczynają obchody 100-lecia światowego lotnictwa

Holandia i KLM rozpoczynają obchody 100-lecia światowego lotnictwa

Kolekcjonerska seria lotniczych znaczków pocztowych, moneta okolicznościowa i parada lotnicza w Amsterdamie.

 W ubiegłym tygodniu pionierzy lotnictwa cywilnego – linie lotnicze KLM, producent samolotów – firma Fokker (GKN Fokker) i Holenderskie Centrum Przestrzeni Powietrznej (NLR) rozpoczęły obchody 100-lecia lotnictwa w Holandii. Z tej okazji w Amsterdamie odbyła się ceremonia, z udziałem Króla Holandii – Willema Alexandra, który z tej okazji wybił monetę okolicznościową oraz Minister Infrastruktury i Zasobów Wodnych – Cory van Nieuwenhuizen, która zaprezentowała kolekcjonerską serię lotniczych znaczków pocztowych z wizerunkiem KLM. Wydarzenie miało miejsce w amsterdamskim Muzeum Filmu EYE, w miejscu, gdzie 100 lat temu odbyła się pierwsza światowa wystawa lotnicza. Tego dnia mieszkańcy Amsterdamu mogli oglądać honorową paradę współczesnych i zabytkowych samolotów nad wodami rzeki IJ.

“Aby ocean powietrzny łączył wszystkich ludzi”

Podczas wydarzenia wspominano zasługi holenderskich pionierów w tworzeniu międzynarodowego lotnictwa cywilnego i dyskutowano o wyzwaniach stojących przed tą branżą w Holandii i na świecie.

 Od 100 lat holenderskie lotnictwo cywilne jest ważnym ambasadorem Holandii w globalnej społeczności, uczestnicząc w budowaniu tej branży na świecie i do dziś napędza holenderską gospodarkę. Dzięki odwadze i pionierskiemu duchowi Anthonego Fokkera, KLM i innych „ojców awiacji” – podróże lotnicze zbliżyły ze sobą setki milionów ludzi na całym świecie, zgodnie z życzeniem założyciela KLM – Alberta Plesmana, aby „Ocean powietrzny łączył wszystkich ludzi”.

Dziś, sto lat później, przed lotnictwem stoją nowe wyzwania – jak latać inteligentnie, nie tylko w opłacalny, ale też zrównoważony sposób. Aby to osiągnąć, konieczne są wysiłki, zarówno w perspektywie krótko-, jak i długoterminowej tak, aby sektor lotniczy mógł wdrażać innowacje w zakresie technologii, infrastruktury i wykorzystania przestrzeni powietrznej.

Obchody stulecia lotnictwa, ale też Królewskich Holenderskich Linii Lotniczych KLM zostały oficjalnie rozpoczęte. Jubileusz zostanie upamiętniony wieloma kolejnymi imprezami, a Holandia z pewnością będzie w tym roku gościć wielu fanów awiacji.

Pierwszy komercyjny lot KLM na trasie Londyn-Amsterdam, 17 maja 1920 r.

Comments

comments

23
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...