Hakerzy wykradli dane o klientach Ubera, firma przez ponad rok trzymała to w tajemnicy

Redakcja PR - 22.11.2017
197

Hakerzy wykradli dane o klientach Ubera, firma przez ponad rok trzymała to w tajemnicy

Jak poinformował Bloomberg, hakerzy ukradli dane aż 57 milionów klientów i zażądali okupu w wysokości 100 tysięcy dolarów. Firma zapłaciła przestępcom.

Największe emocje w tej sprawie podnosi fakt, że całe to zajście miało miejsce w październiku 2016 roku. Przez ponad rok firma nie poinformowała nikogo o tym zdarzeniu. Warto zaznaczyć, że dane 57 milionów ludzi były w rękach przestępców. Dwaj pracownicy, którzy wyjawili prawdę zostali natychmiast zwolnieni.

Firma zapewnia, że niewyciekły dane związane z kartami kredytowymi i trasami kursów, a przestępcy po przyjęciu okupu zniszczyli skradzione dane. Jednak opinia publiczna nie do końca ufa już przewoźnikowi.

Cała ta sytuacja niewątpliwie negatywnie wpłynie na wizerunek firmy. Jest to bowiem kolejna afera w Uberze, wcześniej głośno mówiono oskarżeniach, według których w głównej siedzibie miało dochodzić do molestowania pracownic. Nie zależnie od faktu czy miały one miejsce, lub czy hakerzy w dalszym ciągu posiadają dane klientów czy nie, konsumenci mogą nie odzyskać już zaufania do kalifornijskiego startupu.

Comments

comments

197
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...