Hakerzy ukradli najnowszy film Disneya. Żądają okupu, inaczej produkcja trafi do sieci

Informacja Prasowa - 18.05.2017
184

Atak hakerów na wytwórnię Disneya

Wytwórnia Walt Disney Co. ma nie lada kłopot. Hakerzy ukradli z serwerów wytwórni najnowszy, jeszcze nie opublikowany film. Żądają okupu, inaczej produkcja zamiast premiery w kinach, będzie miała ją w sieci. Oczywiście za darmo. 

Disney nie informuje, który z filmów został skradziony. Jednak przypuszczalnie może chodzić albo o  „Piratów z Karaibów: Zemsta Salazara” (oficjalna premiera 26 maja) lub „Autka 3” (premiera 15 czerwca). Śledztwo w sprawie prowadzą już służby federalne, które są na tropie cyberprzestępców. Hakerzy żądają od wytwórni filmowej olbrzymiego okupu, wypłaconego w bitcoinach. Inaczej będą publikowali film kawałek po kawałku, aż do sieci trafi w całości.

Nie wiadomo na razie, jak firma zamierza rozwiązać problem. Hakerzy coraz częściej bowiem sięgają do serwerów telewizyjnych i filmowych gigantów w celu kradzieży popularnych produkcji. Ostatnio głośno było o sprawie Netflixa – hakerzy grozili opublikowaniem w sieci przedpremierowych odcinków „Orange is the new black”. Netflix nie ugiął się pod szantażem, odcinki nie trafiły jeszcze do internetu.

Źródło: Gazeta Next

Zobacz:

Polska nie uległa atakowi hakerskiemu

Comments

comments

184
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...