Grzegorz Czapski dyrektorem ds rozwoju Allegro

Redakcja PR - 10.08.2017
62

Grzegorz Czapski dołączył do zespołu Allegro

W sierpniu do zespołu zarządzającego Allegro dołączył Grzegorz Czapski, który objął nowo utworzone stanowisko dyrektora ds. rozwoju. Odpowiadać będzie za akwizycje, partnerstwa biznesowe, rozwój projektów strategicznych i nadzór właścicielski.

– To kolejny doświadczony menedżer, który w ostatnim czasie dołącza do Allegro – mówi Przemysław Bukowski, prezes Allegro. – Planujemy aktywniej niż w ostatnim czasie poszukiwać partnerstw strategicznych oraz rozwijać się poprzez akwizycje. Grzegorz jest doświadczonym menedżerem zarówno w obszarze akwizycji i restrukturyzacji oraz zarządzania spółkami e-commerce. Bardzo się cieszę, że wzmocni nasz zespół swoimi kompetencjami i doświadczeniem – dodaje Przemysław Budkowski.

Grzegorz Czapski przechodzi z Wirtualna Polska Holding, gdzie od 2014 r. pełnił funkcję Wiceprezesa. Odpowiadał za zbudowanie z sukcesem od podstaw obszaru e-commerce i nadzór biznesowy nad segmentami mody i urody, domu i wnętrza, turystyki i finansów osobistych. Grzegorz przeprowadził akwizycje kilkunastu spółek online, zarówno e-commerce jak i mediowych. Odpowiadał za integrację i restrukturyzacje nabywanych podmiotów, za opracowanie ich strategii rozwoju, obsadę kierowniczą i wyniki operacyjne. Piastował funkcje w zarządzie i radach nadzorczych. Wcześniej pełnił funkcję Dyrektora ds. M&A i Rozwoju na Region CEE w GTS Central Europe SARL., spółce portfelowej amerykańskich funduszy private equity nabytej przez Deutsche Telekom. Karierę zawodową rozpoczął w PwC, gdzie pracował m.in. jako starszy menedżer w dziale doradztwa biznesowego. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Pforzheim. Posiada kwalifikacje biegłego rewidenta w Polsce oraz dyplom DipIFR ACCA.

Comments

comments

62
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...