Facebook uruchomił grupowy wideoczat na Meesengerze

Redakcja PR - 20.12.2016
58

Na Messengerze można prowadzić grupowe rozmowy wideo

Facebook wprowadził na Messengerze nową funkcję – grupowego wideoczatu. O nowej funkcjonalności poinformowano na blogu firmy.

Funkcja, jak piszą przedstawiciele Facebooka, była przez użytkowników bardzo wyczekiwana. Dostęp do niej uzyskali wszyscy korzystający z wersji mobilnej Messengera (na Androida i iOS) oraz stacjonarnej. Co najważniejsze – na całym świcie, bez rozróżniania na poszczególne rynki.

W oficjalnym komunikacie podkreślono, jak ważne dla użytkowników są funkcjonalności Facebooka związane z grupami. Przedstawiciele Facebooka napisali, że grupowy wideo chat może być wykorzystywane do dzielenia się zarówno błahymi, jak i bardzo ważnymi chwilami w życiu.

Facebook zapowiedział dodatkowe ulepszenia wideo chatu – m.in. przez wprowadzenie masek 3D (czyżby ulepszone naklejki?). Na razie funkcję testują użytkownicy iOS, z czasem zostanie uruchomiona dla posiadaczy telefonów z Androidem.

Na czacie jednocześnie będzie mogło rozmawiać 6 osób – jedna z nich będzie wyświetlała się pozostałym na środku ekranu, reszta po bokach. W rozmowie jednocześnie uczestniczyć może nieco większa grupa – do 50 osób. Osoby spoza 6-osobowego limitu będą miały wybór – czy chcą przyłączyć się tylko za pomocą wideo, albo tylko za pomocą mikrofonu. Aby uzyskać dostęp do grupowego czatu wideo, trzeba mieć zainstalowaną najnowszą wersję Messengera. Następnie, trzeba przejść do już istniejącej rozmowy grupowej i wybrać opcję wideo chatu w prawym górnym rogu. Jeśli takiej nie mamy, należy wybrać opcję wideo rozmowy, a następnie dołączyć do niej wybrane osoby, tak jak w tradycyjnym czacie grupowym.

 

Źródło: Facebook

Zobacz także:

No to gramy! Facebook wprowadza gry na Messengera

Prawdziwa wojna Facebooka z nieprawdziwymi newsami. Rewolucyjne zmiany w serwisie

 

 

Comments

comments

58
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...