Grupa naTemat w poszukiwaniu inwestora

Redakcja PR - 24.08.2017
123

Grupa naTemat w poszukiwaniu inwestora

Firma Glob360, której właścicielami są Tomasz Lis (65% udziałów) oraz Robert Jędrzejczyk (35% udziałów), poszukuje inwestora, który będzie zainteresowany kupnem akcji. Odsprzedanie udziałów ma na celu umożliwienie lepszej konkurencji dla grupy naTemat z dużymi graczami internetowymi w Polsce oraz zwiększenie przychodów z reklam. Tomasz Lis znalazł nawet doradcę w postaci Haitong Bank, który ma umożliwić dotarcie do jak największej liczby potencjalnych inwestorów oraz czuwać nad sprzedażą udziałów.

Grupa naTemat.pl swój początek ma w 2012 roku, kiedy to został uruchomiony serwis naTemat.pl. Wraz z rozwojem projektu do grupy dołączył portal MamaDu.pl oraz serwis gospodarczy INNpoland.pl. Spółka Glob360 posiada również 80% udziałów serwisu satyrycznego ASZdziennik.pl . Tak szeroki wachlarz serwisów internetowych pozwala grupie miesięcznie docierać nawet do 5,7 mln realnych użytkowników, co daje grupie 5 miejsce w Polsce w kategorii informacje. I choć 5 miejsce jest wysoką pozycją, to nie przekłada się na wpływy reklamowe – grupa naTemat.pl osiąga dużo gorsze wyniki w tej materii od swojej konkurencji.

Tak duża grupa docelowa przekłada się również na finanse. Grupa została wyceniona przez właścicieli na 5 mln euro. W 2015 roku przychód spółki wyniósł 8,2 mln złotych, co przełożyło się na zysk netto w postaci 1,76 mln złotych. Jak podaje portal Puls Biznesu, choć Tomasz Lis i Robert Jędrzejczyk chcą utrzymać pełną kontrole nad spółką po sprzedaży udziałów, to nie wykluczają oni żadnej z możliwości, dotyczącej sprzedaży.

 

Comments

comments

123
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...