Grupa Kapitałowa Platige Image podsumowuje I kwartał br.

Informacja Prasowa - 11.05.2022
247

Spółka ogłosiła wypłacenie pierwszej w jej giełdowej historii dywidendy z zysku za 2021 rok.

W przedstawionym sprawozdaniu finansowym za I kwartał 2022 r. Grupa Kapitałowa Platige Image poinformowała o intensywnych działaniach na rynkach zagranicznych oraz dobrze zaplanowanym portfelu zamówień na nadchodzący rok. Dodatkowo, po zakończeniu I kwartału Spółka ogłosiła wypłacenie pierwszej w jej giełdowej historii dywidendy z zysku za 2021 rok.

Działania Grupy Kapitałowej w I kwartale wiązały się z otwarciem nowej spółki w Stanach Zjednoczonych, która obecnie skupia się na pozyskiwaniu projektów w zakresie postprodukcji reklamowej. Platige Image w pierwszych tygodniach swojej obecności na amerykańskim rynku, za pośrednictwem nowego podmiotu pozyskał zlecenia dla kilku prestiżowych amerykańskich marek. W dłuższej perspektywie bezpośrednia obecność przedstawicieli w USA może w znaczący sposób zwiększyć potencjał rozwoju działów, wyspecjalizowanych właśnie w branży reklamowej.

Na rynku polskim studio poszerzyło swoją działalność w zakresie developmentu i produkcji filmowej oraz telewizyjnej. Platige Image przygotowuje obecnie szereg projektów, łączących osadzone w gatunku koncepty z najnowocześniejszymi rozwiązaniami w dziedzinie technologii. Nadrzędnym celem studia w segmencie filmowym jest łączenie polskich twórców i partnerów z ich zagranicznymi odpowiednikami, realizując projekty z międzynarodowym potencjałem. Jednym z pierwszych projektów nowego działu Platige Image, o którym już wiadomo, jest rozwój ekranizacji „Chóru zapomnianych głosów” na podstawie książki Remigiusza Mroza. Platige Image przewiduje także dalsze działania w zakresie VFX – czyli produkcję efektów wizualnych do filmów i seriali realizowanych przez partnerów studia.

Grupa Kapitałowa stawia na nowe technologie

Jednym z nowatorskich projektów, realizowanych w I kwartale br. przez Grupę Kapitałową jest rozwój kompetencji w zakresie produkcji animacji z wykorzystaniem silnika gier komputerowych Unreal Engine. W kwietniu br. Platige Image zaprezentował spot reklamowy dla prestiżowej marki Aston Martin, zrealizowany w całości za pośrednictwem najnowszej wersji Unreal Engine 5. Równolegle Platige Image zrealizował pierwszy w Polsce spot 3D, wyświetlany na ekranach LED. Był on przygotowany dla marki Samsung. Realizacja kampanii 3D z wykorzystaniem ekranów to szybko rosnący trend w reklamie outdoor, dlatego Grupa Kapitałowa również tutaj widzi potencjał na kolejne realizacje zleceń w tej technologii.

Zapowiedziane wcześniej projekty gamingowe, opracowywane w ramach spółek Image Games SA oraz PJ Games sp. z o.o. realizowane są zgodnie z przyjętymi wcześniej harmonogramami – obecnie trwają również przygotowania do uruchomienia trzeciej produkcji gamingowej. Spółka kontynuuje także udaną współpracę z globalnymi wydawcami, m.in. z Activision Publishing Inc. oraz pozyskuje inne projekty cinematikowe.

Spółka zapowiada cykliczność wyników finansowych

Kolejne kwartały 2022 roku dla Platige Image będą wiązały się z wejściem projektów w zaawansowane fazy realizacji. W podstawowej działalności projektowej Platige Image spodziewa się w bieżącym roku podobnej cykliczności wyników finansowych, jak w roku ubiegłym, przygotowując swoje zespoły produkcyjne do kolejnych etapów działań. Zwiększona sprzedaż skonsolidowana w stosunku do ubiegłego roku związana jest z obrotami realizowanymi, m.in. w domu produkcyjnym DOBRO, który dynamicznie rozwija się po pandemicznym okresie spowolnienia. Dodatkowo tuż po zakończeniu I kwartału Spółka ogłosiła wypłacenie pierwszej w jej giełdowej historii dywidendy z zysku za 2021 rok.

 „Walne zgromadzenie akcjonariuszy, które odbyło się w dniu 13 kwietnia już po zakończeniu I kwartału, zdecydowało zgodnie z rekomendacją zarządu o wypłacie dywidendy z zysku za 2021 roku w wysokości 0,6 zł na akcję. Jest to pierwsza dywidenda wypłacona przez naszą Spółkę w jej giełdowej historii, dlatego cieszymy się bardzo, że dołączyliśmy do grona spółek dzielących się zyskiem z akcjonariuszami” podsumował Karol Żbikowski Prezes Zarządu Platige Image.

Comments

comments

247
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...