Grupa Interia.pl nowym liderem w kategorii Informacje i Publicystyka

Informacja Prasowa - 12.07.2019
98

Grupa Interia.pl nowym liderem w kategorii Informacje i Publicystyka

Według danych PBI/Gemius za czerwiec 2019 roku Grupa Interia.pl zajęła pierwsze miejsce w kategorii szczegółowej „Informacje i Publicystyka- ogólne”. W stosunku do stycznia 2019 roku jest to awans o trzy miejsca w rankingu.

Grupa Interia.pl w czerwcu 2019 roku w kategorii szczegółowej „Informacje i Publicystyka- ogólne” zanotowała blisko 10 mln realnych użytkowników. Drugie miejsce zajęła Grupa RAS Polska, która osiągnęła wynik 9,8 mln s. RU. Na trzecim miejscu z wynikiem 9,4 mln. RU uplasowała się Grupa Wirtualna Polska, a na czwartym Grupa Gazeta.pl z 8,2 mln tysiącami realnych użytkowników.

Jednocześnie Grupa Interia.pl zanotowała najwyższą dynamikę półroczną w tej kategorii (wzrost o 13% w stosunku do stycznia 2019, a także najwyższą dynamikę roczną (wzrost o 49% w stosunku do czerwca 2018) W porównaniu do stycznia 2019 grupy RAS Polska,Gazeta.pl i Wirtualna Polska zanotowały spadki w licznie realnych użytkowników odpowiednio o 16, 15 i 14 procent.

Konsekwentnie budujemy zaufanie do naszych informacji, kładąc w pracy dziennikarskiej nacisk na rzetelność i obiektywizm. Cieszę się, że staliśmy się najbardziej wiarygodnym źródłem wiadomości dla polskich internautów– komentuje wynik Krzysztof Fijałek, Redaktor Naczelny portalu Interia.

Według Badania Gemius/PBI w czerwcu 2019 roku strony i aplikacje Grupy Interia.pl zanotowały 18,8 mln użytkowników (RU) i 1,3 mld odsłon, a sam portal Interia – 14,2 mln użytkowników i 709 mln odsłon.

Comments

comments

98
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...