Grupa CIECH mecenasem wystawy prac Dominiki Olszowy

Informacja Prasowa - 18.09.2019
291

Grupa CIECH mecenasem wystawy prac Dominiki Olszowy

Grupa CIECH, wieloletni mecenas dzieł prof. Magdaleny Abakanowicz, jednej z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich artystek, zaprasza na wystawę Dominiki Olszowy „Duch Domu” w Galerii Raster. Prace, będące częścią wystawy, powstały przy zastosowaniu żywicy epoksydowej EPIDIAN®DECO z portfolio CIECH Sarzyna, spółki specjalizującej się m.in. w produkcji żywic.

Inauguracja wystawy, organizowanej w ramach Warsaw Gallery Weekend 2019, prestiżowego corocznego festiwalu sztuki współczesnej organizowanego przez prywatne galerie, odbędzie się 20 września przy ul. Wspólnej 63 o godzinie 17:00.

Dominika Olszowy jest tegoroczną laureatką nagrody „Spojrzenia”, przyznawanej przez Zachętę Narodową Galerię Sztuki i Deutsche Bank najciekawszym przedstawicielom młodej sceny artystycznej. Wystawa stworzona specjalnie dla przestrzeni Galerii Raster zagląda pod ciemną podszewkę domowości. Za pomocą hybrydalnych obiektów i rzeźb, niepokojących obrazów oraz tajemnych przejść Dominika Olszowy kreuje własną wizję domu. Przenika go atmosfera baśniowego, psychoanalitycznego czyśćca. Widzowie są zaproszeni do wniknięcia w jego głąb. W trakcie tej wystawy wyjątkowo będzie można zajrzeć do piwnicy – przestrzeni, która normalnie nie jest dostępna dla zwiedzających, a tym razem będzie gościć sporą część instalacji.

Wszystkie prace Dominiki Olszowy, oparte na żywicy, zostały wykonane z EPIDIAN®DECO, powszechnie stosowanej do produkcji stołów, dekoracyjnych elementów wystroju wnętrz, jak również rozmaitych akcesoriów, łącznie z unikalną, awangardową biżuterią. Żywica ta jest niezwykle transparentna i doskonale łączy się z pigmentami.

– CIECH jest sprawdzonym mecenasem polskiej sztuki od przeszło dwóch dekad. Współpracowaliśmy z prof. Abakanowicz i w naturalny sposób poszukujemy jej następców, młodych twórców, którzy w naszych produktach znajdą tworzywo do swojej działalności artystycznej. Dlatego bez wahania podjęliśmy decyzję o wsparciu fascynującej, młodej artystki, jaką niewątpliwie jest Dominika Olszowy. Z produktów naszej grupy – m.in. sody, żywicy czy pianek poliuretanowych – powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Cieszę się, że prace Dominiki, a wcześniej. prof. Abakanowicz, pokazują, że wielka i poruszająca sztuka również – mówi Artur Osuchowski, Członek Zarządu CIECH S.A.

Profesor Magdalena Abakanowicz chętnie wykorzystywała w swoich pracach żywicę epoksydową i utwardzacze produkowane przez CIECH Sarzyna. W minionym roku CIECH został także mecenasem wystawy Igora Omuleckiego „Mikado”, na której można było podziwiać niezwykłe dzieła – obiekty w formie prostopadłościanów z żywicy, w której warstwowo zanurzone zostały fotografie.

Warsaw Gallery Weekend to coroczny festiwal sztuki współczesnej organizowany przez prywatne galerie. Ponad 40 wystaw i bogaty program towarzyszący ukazują to, co najciekawsze i najbardziej aktualne na warszawskiej scenie artystycznej. Wstęp na wszystkie wystawy i spotkania jest bezpłatny. Więcej informacji na temat festiwalu: [link].

Comments

comments

291
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...