Grey Agencją Roku, Mindshare Domem Mediowym Roku według „Media & Marketing Polska”

Informacja Prasowa - 24.05.2019
277

Grey Agencją Roku, Mindshare Domem Mediowym Roku według "Media & Marketing Polska"

Wyróżnienia dla najlepszych domów mediowych powędrowały do Starcomu, MediaCom Warszawa i grupy IPG Mediabrands (UM i Initiative). W kategorii agencji reklamowych wyróżnienia zostały przyznane Saatchi & Saatchi IS, Grupie S/F, OS3 oraz Hand Made.

Tytuł Agencji Roku redakcja „Media & Marketing Polska” przyznała Grey Group Poland za całokształt działań, które docenia branża marketingowa zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na sukces składają się nie tylko efektywne działania w nowym biznesie, wyniki finansowe i bardzo dobre oceny w badaniu satysfakcji klientów, ale też zasłużony awans Anny Pańczyk w międzynarodowych strukturach sieci. Mindshare Polska zdaniem redakcji zasłużył na tytuł Domu Mediowego Roku, ponieważ ma na koncie sukcesy nowobiznesowe i budzące optymizm wyniki finansowe. Wyróżnia się innowacyjną ofertą wykraczającą poza standardowe planowanie i zakup mediów. Poza tym zebrał dobre oceny w badaniu firmy Kantar.

Wyróżnienia dla najlepszych domów mediowych powędrowały do Starcomu („Udana rozgrywka”), MediaCom Warszawa („Biznesklasa”) i grupy IPG Mediabrands (UM i Initiative) („Skuteczne grupowe wsparcie”). W kategorii agencji reklamowych wyróżnienia zostały przyznane Saatchi & Saatchi IS („Międzynarodowy sukces”), Grupie S/F („Wzorowa integracja”), OS3 (wyróżnienie za transformację „Pełne 360 stopni”) oraz Hand Made („Nieustępliwi do końca”).

W raporcie „Agencje Reklamowe i Domy Mediowe” przedstawione zostały portrety 51 agencji reklamowych i 26 domów mediowych. Próbę wyjściową do badania stanowi połączenie list klientów wypełnianych przez agencje i przekazywanych „MMP”. W najnowszym badaniu próba wyjściowa wynosiła 3104 osoby. W tej fali badania zrealizowaliśmy wywiady z 1080 osobami.

W najnowszym numerze „Media & Marketing Polska” publikujemy również raport „Agencje Eventowe 2019”. Tytuł Agencji Roku otrzymał Brave. Jak piszemy w dorocznym raporcie: „2018 r. był dla agencji bardzo udany, co potwierdzają zadowoleni ze współpracy klienci i – co najważniejsze – potwierdzają to uczestnicy organizowanych przez nią eventów. Warto zaznaczyć, że wśród tych zadowolonych klientów są przedstawiciele takich marek jak Desperados, Doritos, Netflix czy H&M”. Wyróżnienie otrzymała Endorfina Events („Produkt eksportowy”).

Wczoraj podczas uroczystej gali wręczenia nagród agencjom uhonorowano również marki i marketerów. Tytuł CMO Roku otrzymała Małgorzata Lubelska, szefowa marketingu Grupy Żywiec. Małgorzata Lubelska w opinii redakcji „MMP” jest „konsekwentną rewolucjonistką”, dzięki której piwo Żywiec odzyskało pozycję numer 1 w segmencie marek premium.

Tytuł Marki Roku przyznano Żabce. Redakcja doceniła przede wszystkim otwarcie marki na innowacje oraz fakt, że największa sieć convenience wciąż zaskakuje nowymi pomysłami. Pokazuje, że handel w wydaniu offline też może być innowacyjny i nowoczesny.

Wyróżnienia otrzymało aż sześć brandów: Ben & Jerry’s, Eobuwie, Santander Bank Polska, Gripex, Empik oraz Skoda. Ben & Jerry’s – za bezkompromisowość, obronę niepopularnych wartości i odwagę w komunikacji z konsumentami. Eobuwie – za skalę działalności, w tym łączenie kanału online i sklepów fizycznych, nowatorskie rozwiązania technologiczne oraz wysoki poziomem obsługi klienta. Santander Bank Polska – za sprawnie przeprowadzony rebranding, który może być wzorem dla innych. Gripex – za wybijającą się na tle konkurencji komunikację, innowacyjną jak na kategorię przeziębieniową. Empik – za konsekwentne (od lat) stawianie na omnichannelowy model rozwoju. Skoda, która od 10 lat jest liderem polskiego rynku samochodowego, nie spoczywa na laurach, nadal szuka i eksperymentuje – argumentowano.

Comments

comments

277
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...