„Gotowi na SuperSport”: Goodyear rzuca wyzwanie Marcinowi Prokopowi

Informacja Prasowa - 24.04.2019
265

„Gotowi na SuperSport”: Goodyear rzuca wyzwanie Marcinowi Prokopowi

Warszawa, 24 kwietnia 2019 r. – Marcina Prokopa trudno zmieścić w utartym schemacie. I nie chodzi tylko o duży wzrost. Od lat z powodzeniem próbuje swoich sił w wielu obszarach – na koncie ma kilka książek, role w produkcjach telewizyjnych i dubbingi. Dziennikarz jest też fanem szybkich samochodów i deklaruje, że lubi wyzwania. Śmiałe projekty są również wpisane w DNA marki Goodyear. Nic więc dziwnego, że amerykański producent postanowił sprawdzić, na co tak naprawdę stać Marcina Prokopa. Do próby sił doszło w Hiszpanii, gdzie Goodyear udowodnił jaka moc kryje się w najnowszej linii opon SuperSport.

Ile sportowych genów jest w nowych oponach Goodyear SuperSport?

Marcin Prokop mógł to sprawdzić na magicznym torze Ascari Race Resort, określanym przez fanów motoryzacji jako świątynia szybkiej jazdy. Uznawany za jeden z najbardziej spektakularnych obiektów wyścigowych, oferuje nie tylko piękne widoki, ale przede wszystkim liczące 5425 metrów okrążenie, z 26 charakterystycznymi zakrętami rodem z Formuły 1, w tym 13 lewych i 13 prawych. Tutaj nie ma miejsca na kompromisy.

Kompromisów nie uznaje też Goodyear, co doskonale ilustruje nowa linia opon SuperSport – Eagle F1 SuperSport, Eagle F1 SuperSport R oraz Eagle F1 SuperSport RS. Każda z nich ma inne zastosowanie. SuperSport sprawdzi się w codziennej, drogowej jeździe. SuperSport R kusi, by od czasu do czasu zboczyć z drogi, wjechać na tor wyścigowy i sprawdzić swoje umiejętności, a przy okazji także wyjątkowe osiągi ogumienia. SuperSport RS to opona do zadań specjalnych, gotowa na najtrudniejsze torowe wyzwania.

Marcin Prokop sprawdził złożone przez Goodyear obietnice oraz możliwości nowych opon, zasiadając za sterami trzech wyposażonych w nie sportowych bestii: Alpine A110, Porsche 911 GT3RS czy kilkusetkonnego Ferrari 488. Zawrotna prędkość i ostre zakręty to sprawdzony przepis na emocje podszyte adrenaliną.

„Łatwo jest zachłysnąć się osiągami współczesnych supersamochodów, jednak mało kto – poza wyczynowymi kierowcami – zastanawia się nad tym, jak wielki udział w przełożeniu olbrzymich sił na asfalt mają opony. Inżynieria stojąca za niepozornie wyglądającymi kawałkami gumy, musi być najwyższych lotów, inaczej nie dałoby się okiełznać parametrów, stojących za coraz mocniejszymi i szybszymi autami.” – mówi Marcin Prokop. „Na szczęście nowe opony Goodyeara dają na torze ten komfort, że można oddać się czerpaniu przyjemności z jazdy, zamiast myślenia o tym, czy uda się pokonać zakręt, czy może to on pokona nas”.

Prywatny tor Ascari w południowej Hiszpanii dostępny jest tylko dla wybrańców. To między innymi tutaj trenują gwiazdy Formuły 1 oraz MotoGP, dlatego wizyta w tym miejscu to marzenie niejednego fana sportowej jazdy. Marcin Prokop postanowił odkryć tajemnice legendarnego obiektu, a przy okazji także położonego nieopodal malowniczego miasteczka Ronda, w którym znajduje się między innymi najstarsza corrida w Hiszpanii. Dziennikarz spotkał się też z legendarnym fińskim kierowcą rajdowym Ari Vatanenem. „Cieszymy się, że Marcin podjął rękawicę i zgodził się przetestować nasze nowe opony w ekstremalnych warunkach” – mówi Marcin Nowomiejski, Marketing Manager Goodyear. „To facet z charakterem, a do tego świetny kierowca, fan szybkich samochodów i znawca branży motoryzacyjnej, idealnie pasuje więc do wyzwania, jakie mu rzuciliśmy. Co ważne, teraz każdy może je podjąć i doświadczyć pełni emocji płynących ze sportowej jazdy. Za naszymi nowymi oponami stoją nie tylko wyjątkowe technologie, ale całe spectrum niezapomnianych wrażeń”.

Jak Marcin Prokop poradził sobie z wyzwaniem Goodyeara na torze Ascari? Jak nowe super sportowe ogumienie amerykańskiej marki sprawdziło się w akcji? Co jeszcze znany dziennikarz odkrył w sercu Andaluzji? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w specjalnej video relacji, zatytułowanej „Gotowi na SuperSport”, dostępnej na kanale YouTube marki Goodyear pod linkiem https://youtu.be/JcLNVAqUevA.

 

Comments

comments

265
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...