Google zmniejszy liczbę komarów w Kalifornii

Redakcja PR - 19.07.2017
202

Google zmniejszy liczbę komarów w Kalifornii

W ostatnim czasie firma Verily należąca do Alphabetu spółki posiadającej Google, rozpoczęła swój nowy projekt. Jego celem jest redukcja liczby komarów w Kalifornii. Firma  w współpracy z urzędnikami i przyrodnikami rozpoczęła próbę zmniejszenia populacji owadów.

W jaki sposób ma się to odbyć? Verily wypuści 20 milionów zarażonych owadów, należy dodać, że wszystkie wypuszczone osobniki to samce. Komary zainfekowane szczepem bakterii Wolbachia mogą kopulować z samicami jednak z zapłodnionych rzez nie jajeczek nie wyklują się kolejne osobniki.

Życie komara trwa około 7 dni z tego też względu eksperyment zakłada, że każdego tygodnia wypuszczony zostanie milion owadów. Eksperyment potrwa przez 20 tygodni.

Przedsięwzięcie zakłada, iż komarzyce kopulujące z zainfekowanym samcem nie wydadzą potomstwa. Co spowoduje, że z każdym tygodniem w naturalnym środowisku znajdować się będzie mniej zdrowych samców mogących doprowadzić do przyjścia na świat nowych komarów. W efekcie po 20 tygodniach liczba owadów zmniejszy się bardzo mocno.

Cały eksperyment ma na celu kontrolowanie ilości osobników, po to by można było zredukować ilość komarów przenoszących choroby. Szacuje się, że komary rocznie uśmiercają 800 tysięcy ludzi. Co czyni ich najbardziej śmiercionośnymi zwierzętami na globie.

Comments

comments

202
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...