Google zapłaci najwyższą w historii karę za monopolistyczne praktyki?

Redakcja PR - 19.06.2017
47

Google zapłaci najwyższą w historii karę za monopolistyczne praktyki?

Dziennik New York Times podaje nieoficjalnie, że Komisja Europejska wkrótce zakończy postępowanie w sprawie Google, które wykorzystuje swoje narzędzia do monopolistycznych praktyk i dąży do eliminacji konkurencji.

Wszystko zaczęło się już w 2010 roku, w momencie gdy do KE wpłynął wniosek ws. przeanalizowania praktyk Google. Sprawą zainteresowały się bowiem firmy, które trudnią się podobną działalnością, co gigant z Mountain View. Wśród wnioskodawców znajdziemy m.in. eJustice, Ciao Bing, Foundem oraz Microsoft. Przedstawiciele tych przedsiębiorstw tłumaczyli, że zdecydowali się na taki krok, gdyż według nich Google narusza postanowienia Traktatu Lizbońskiego, a dokładniej – pomija, lub zaniża pozycję konkurentów w swojej wyszukiwarce.

Dziennikarze NYT donoszą, że Komisja Europejska jeszcze w 2017 roku prawdopodobnie nałoży na Google rekordową karę, przekraczającą 1,06 mld euro – taką otrzymał Intel w 2009 roku.

Należy zaznaczyć, że to nie jedyne postępowanie, które toczy się przeciwko Google w obecnej chwili. KE bada również praktyki giganta dot. porównywarek cenowych, map cyfrowych oraz systemów operacyjnych urządzeń mobilnych.

Piotr Rogacki

Comments

comments

47
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...