Google zapłaci najwyższą w historii karę za monopolistyczne praktyki?

Redakcja PR - 19.06.2017
166

Google zapłaci najwyższą w historii karę za monopolistyczne praktyki?

Dziennik New York Times podaje nieoficjalnie, że Komisja Europejska wkrótce zakończy postępowanie w sprawie Google, które wykorzystuje swoje narzędzia do monopolistycznych praktyk i dąży do eliminacji konkurencji.

Wszystko zaczęło się już w 2010 roku, w momencie gdy do KE wpłynął wniosek ws. przeanalizowania praktyk Google. Sprawą zainteresowały się bowiem firmy, które trudnią się podobną działalnością, co gigant z Mountain View. Wśród wnioskodawców znajdziemy m.in. eJustice, Ciao Bing, Foundem oraz Microsoft. Przedstawiciele tych przedsiębiorstw tłumaczyli, że zdecydowali się na taki krok, gdyż według nich Google narusza postanowienia Traktatu Lizbońskiego, a dokładniej – pomija, lub zaniża pozycję konkurentów w swojej wyszukiwarce.

Dziennikarze NYT donoszą, że Komisja Europejska jeszcze w 2017 roku prawdopodobnie nałoży na Google rekordową karę, przekraczającą 1,06 mld euro – taką otrzymał Intel w 2009 roku.

Należy zaznaczyć, że to nie jedyne postępowanie, które toczy się przeciwko Google w obecnej chwili. KE bada również praktyki giganta dot. porównywarek cenowych, map cyfrowych oraz systemów operacyjnych urządzeń mobilnych.

Piotr Rogacki

Comments

comments

166
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...