Google przestanie czytać Twoje maile

Redakcja PR - 26.06.2017
114

Google przestanie czytać Twoje maile

Treść maili nie będzie już dłużej skanowana przez Google – taka informacja pojawiła się na firmowym blogu giganta z Mountain View. Wcześniej takie praktyki były stosowane w celu dostarczenia spersonalizowanych treści reklamowych.

Przykładowo, jeżeli napisałeś w prywatnej wiadomości e-mail, że chcesz wyremontować sobie kuchnię, to reklamy jakie pojawią się na Twoim komputerze będą powiązane z branżą budowlaną. W przypadku gdy korzystałeś z płatnej skrzynki G-Mail, skierowanej do firm, wiadomości nie były poddawane infiltracji.

Możliwe, że internetowy gigant ma w planach udoskonalenie G-Maila i zwiększenie przychodów z tej usługi. W tym momencie Google na pewno zyska wizerunkowo na zaprzestaniu skanowania wiadomości. Fakt infiltracji maili był często poruszanym tematem i nie jest dobrze odbierany zarówno przez obecnych jak i potencjalnych użytkowników G-Maila.

Na podstawie blog.google 

Comments

comments

114
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...