Google obchodzi 120. rocznicę urodzin polskiej malarki Tamary Łempickiej

Informacja Prasowa - 16.05.2018
134

Google obchodzi 120. rocznicę urodzin polskiej malarki Tamary Łempickiej

Google postanowiło dzisiaj przypomnieć o urodzinach Tamary Łempickiej, która dzisiaj obchodziłaby swoje 120 urodziny. Google Doodle to obrazkowe logo Google, publikowane tymczasowo. Ma upamiętniać święta, ważne wydarzenia i sławne osoby.


                                                          Źródło: Google

 

 

Tamara Łempicka to polska malarka, urodzona w 1898 roku w Warszawie. Była przedstawicielką nurtu art déco. Jej malarstwo zyskało również miano „kubizmu salonowego”, czyli połączenie renesansu i kubizmu. Cechą charakterystyczną tego nurtu były żywe barwy, duże płaszczyzny. Polska artystka zasłynęła z obrazów samochodów sportowych oraz portretów kobiet, najczęściej arystokratek.

Najsłynniejszym dziełem Tamary Łempickiej jest dzieło „Tamara w zielonym Bugatti”, ”Dr Boucard”, ”Kobieta z gołębiem” i ”Adam i Ewa”.

Mimo że Łempicka pochodzi z Warszawy, tylko kilka z jej obrazów pozostało w Polsce. Niestety bardzo rzadko możemy zobaczyć jej dzieła na wystawach. Można za to zetknąć się z nimi w teledyskach światowej sławy gwiazdy – Madonny, która jest wielką fanką artystki, Znaleźć je możemy w klipach ”Open Your Heart” i „Vogue”.

 

Comments

comments

134
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...