Google Maps mają 15 lat. Szereg nowości w aplikacji na Androida i iOS

Informacja Prasowa - 06.02.2020
78

Google Maps mają 15 lat. Szereg nowości w aplikacji na Androida i iOS

Najpopularniejsza cyfrowa mapa świata świętuje swoje 15 urodziny. Z tej okazji Google postanowił nieco odświeżyć Google Maps. W sklepach Google Play i Apple App Store pojawiła się właśnie nowa wersja aplikacji. Jakie zmiany wprowadza?

Google Maps zadebiutowały na początku lutego 2005 roku i w krótkim czasie stały się jednym z najpopularniejszych produktów firmy z Mountain View. Dziś ponad miliard użytkowników na całym świecie korzysta z niego, aby w łatwiej się przemieszczać.

Oczywiście Google Maps nie zawsze wyglądały tak jak obecnie. Początkowo nie oferowały wielu przydatnych funkcji. Google Trip Planner pojawił się w grudniu 2005 roku, a na informacje na temat natężenia ruchu oraz funkcję Street View musieliśmy poczekać do 2007 roku.

W tym samym roku zadebiutowała również aplikacja mobilna Google Maps. Funkcja nawigacji samochodowej pojawiła się dwa lata później, a tryb offline, który pozwala zapisać fragment mapy w pamięci telefonu, wszedł dopiero w roku 2015.

Google Maps

15 lat Google Maps. Zmiany w aplikacjach na Androida i iOS

Swoje 15 urodziny Google Maps świętują hucznie i z przytupem. W sklepach Google Play i Apple App Store pojawiły się właśnie odświeżone aplikacje mobilne. Nowości dotyczą przede wszystkim interfejsu, który został nieco przebudowany. W aplikacji pojawiło się pięć kart. Ich nazwy to: ODKRYWAJ, DOJAZD, ZAPISANE, TWÓJ WKŁAD oraz AKTUALIZACJE.

ODKRYWAJ: Szukacie miejsca na obiad w pobliżu biura? Chcecie wybrać się na dobry koncert? W karcie Odkrywaj znajdziecie informacje i opinie o około 200 milionach miejsc na całym świecie, w tym o lokalnych restauracjach, pobliskich atrakcjach czy zabytkach.

DOJAZD: Niezależnie od tego, czy podróżujemy samochodem, czy komunikacją miejską, karta Dojazd pomoże nam znaleźć najlepszą trasę. W tym miejscu możecie również ustawić swoje codzienne dojazdy, aby na bieżąco otrzymywać informacje o ruchu drogowym i czasie podróży.

ZAPISANE: Jak sama nazwa wskazuje, w tym miejscu znajdziemy wszystkie zapisane przez nas lokalizacje – od nowej piekarni po drugiej stronie miasta po słynną restaurację, którą warto odwiedzić podczas następnych wakacji.

TWÓJ WKŁAD: Każdego roku setki milionów ludzi pomaga aktualizować Mapy Google. Dzięki nowej karcie Twój wkład możecie łatwo dzielić się swoją lokalną wiedzą i dodawać szczegółowe informacje na temat dróg i adresów, brakujących miejsc, a także recenzje biznesowe i zdjęcia.

AKTUALIZACJE: Nowa karta Aktualizacje jest źródłem wiedzy o trendach i miejscach, których zdaniem lokalnych ekspertów nie możemy przegapić. Dzięki niej możemy także bezpośrednio porozmawiać z firmami, aby uzyskać odpowiedzi na nasze pytania.

Nowe Google Maps to również nowa ikona aplikacji, która została uproszczona. „Zmiana opiera się na kluczowym od samego początku elemencie Map – pinezce – i reprezentuje zmianę charakteru naszej usługi” – tłumaczy firma z Mountain View.

15 lat Google Maps w liczbach

Google postanowił podzielić się również garścią ciekawych statystyk na temat swojej usługi:

  • w Mapach Google zapisano już ponad 200 milionów miejsc;
  • Google „zmapowało” ponad 220 krajów oraz terytoriów;
  • zdjęcia Street View są dostępne w 87 krajach, w tym w części Arktyki i Antarktydy;
  • w 24 tysiącach miast działa ponad 120 mln lokalnych przewodników Google Maps;
  • Mapy Google mają ponad miliard aktywnych użytkowników miesięcznie;
  • każdego dnia użytkownicy przemierzają ponad miliard kilometrów, korzystając z Google Maps;
  • Google Maps pokazują informacje na temat ruchu drogowego w 171 krajach;
  • zdjęcia satelitarne Google Earth obejmują ponad 60 proc. lądowej powierzchni Ziemi;
  • ponad pięć mln stron internetowych i aplikacji każdego tygodnia korzysta z platformy Google Maps.

Nową aplikację Google Maps na Androida można pobrać w tym miejscu. Wersja na iPhone’a jest natomiast dostępna tutaj. Appki są oczywiście darmowe.

źródło: next.gazeta.pl

 

Comments

comments

78
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...