Google coraz mocniej walczy z ekstremistycznymi treściami na YouTube

Redakcja PR - 20.06.2017
62

Google coraz mocniej walczy z ekstremistycznymi treściami na YouTube

Google poinformowało, że wprowadza nowe narzędzia na YouTube, które pozwolą w znaczącym stopniu wyeliminować treści propagujące terroryzm w serwisie. Ekstremizm nie będzie tolerowany. Autorskie rozwiązania giganta z Mountain View będą skuteczniej identyfikować i usuwać nieodpowiednie materiały oraz blokować możliwość monetyzowania treści.

Google mocno zaznacza, że od dawna walczy z nielegalnymi oraz łamiącymi regulamin YouTube treściami. Biorąc pod uwagę, że sieć ekstremistów rozrasta się w niekontrolowany sposób, a generowanych przez nich treści przybywa, trzeba podjąć więcej i przede wszystkim bardziej skutecznych działań – czytamy w komunikacie Google.

 

Podstawą nowych narzędzi, które będą czuwać nad poprawnością przesyłanych treści ma być sztuczna inteligencja. Filtrowanie i blokowanie nieodpowiednich wideo będzie odbywać się automatycznie. Aby zwiększyć skuteczność i obiektywność w ocenie zasobów YouTube, Google zaangażuje ekspertów w ramach programu Trusted Flagger. Po podjęciu decyzji przez AI i grupę ekspertów, filmy zostaną zablokowane, lub zostanie znacząco ograniczony ich zasięg i widoczność na YouTube. Google traktuje sprawę poważnie – zapowiada współpracę z Facebookiem, Microsoftem i Twitterem. Jej efektem ma być walka i wyeliminowanie terroryzmu oraz ekstremizmu z sieci.

Comments

comments

62
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...