Gołdap Festival. Na zdrowie kultura – Agora i Gmina Gołdap zapraszają już 27 maja br.

Informacja Prasowa - 14.05.2018
79

Gołdap Festival. Na zdrowie kultura - Agora i Gmina Gołdap zapraszają już 27 maja br.

Gołdap Festival. Na zdrowie kultura to jednodniowy kulturalny festiwal o tematyce pro-zdrowotnej, odbywający w formule piknikowej w bezpośrednim otoczeniu Mazurskich Tężni Solankowych. Atrakcją muzyczną wydarzenia zaplanowanego na niedzielę, 27 maja br. będzie koncert Varius Manx &Kasia Stankiewicz. Imprezę organizuje Gmina Gołdap, a Agora jest współorganizatorem festiwalu.

Tematem przewodnim Gołdap Festival jest zdrowie – organizatorzy imprezy będą zachęcać jej uczestników do odpoczynku od miejskiego zgiełku wśród gołdapskich lasów i jezior.
W czasie festiwalu w strefie „Zdrowie i relaks” będzie można m.in. wziąć udział w spotkaniach  ze specjalistami (np. dietetykiem, psychologiem, fizjoterapeutą) zajmującymi się profilaktyką zdrowotną i zdrowym trybem życia, a także wykonać bezpłatne zabiegi miejscowe z krioterapii. Z kolei zwolennicy aktywnego odpoczynku będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach FIT DANCE oraz ćwiczeniach relaksacyjnych.

 

Gwiazda muzyczną festiwalu będzie Varius Manx &Kasia Stankiewicz.
Początek drogi muzycznej Varius Manx i Kasi Stankiewicz to płyta „Ego” z której pochodzi utwór „Orła cień”, który trafił na szczyty list przebojów , a płyta „Ego” sprzedała się w ponad 400 tys. egz., co dało jej status multiplatyny. Po tak wielkim sukcesie drogi Kasi Stankiewicz i Varius Manx się rozeszły. Fani wciąż mieli nadzieję na wspólne koncerty. I tak po  21 latach od rozstania zespołu z Kasią Stankiewicz, i po 7 latach od ostatniego albumu zespół powraca w najlepszej możliwej kondycji i zabiera słuchaczy prosto do serca lasu. Powstaje nowy album zespołu „ENT” – owoc wspólnej pracy ludzi, którzy odważyli się „wejść do tej samej rzeki” – a to zdarza się niezwykle rzadko. Premiera krążka odbyła się 13 kwietnia 2018. Na albumie ENT możemy usłyszeć piękne, hipnotyzujące melodie, które  zostały ubrane w poetyckie teksty Kasi Stankiewicz. W większości kompozycji muzykom towarzyszył kwartet smyczkowy. Pierwszym singlem promującym Album „ENT” jest piękna, liryczna ballada zatytułowana „Mgła nad Warszawą”. Początek koncertu – godz.19:00.

 

Dla najmłodszych uczestników festiwalu organizatorzy przygotowali strefę „Dziecięcy ogród”. W niej chętni zostaną aktorami, sami przygotują kostiumy i odegrają role w bajkach, poznają tajniki sztuki cyrkowej  i spróbują swoich sił w tańcu poi, żonglerce oraz sztuczkach z chustami, talerzami kuglarskimi i flowerstickami. Wszystko pod okiem profesjonalnych aktorów z Fundacji Edukacji Alternatywnej „Ale”.

 

W ramach festiwalu będą działać również:
  •  kino festiwalowe „Perła” w Pijalni Wód Zdrojowych
    Co Jest Grane 24 i Against Gravity zapraszają miłośników kina o tematyce ekologicznej. Widzowie będą mogli obejrzeć następujące filmy: „Rowery kontra samochody” reż. Fredrik Gertten, Szwecja , „Zjedz to” reż. Grant Baldwin, Kanada/USA/Wielka Brytania, „Upór natury”, reż. Jonathan Nossiter, Włochy.
  • strefa kulinarna
    Tomasz Jakubiak  (kulinarna gwiazda, kucharz, dziennikarz kulinarny – Dzień dobry TVN, Kuchnia +, propagator zdrowego odżywiania, promotor polskiej kuchni  i produktów lokalnych) poprowadzi pokaz kulinarny kuchni polskiej z wykorzystaniem lokalnych produktów. Dzięki obecnym na festiwalu food trackom będzie można spróbować zdrowej kuchni z różnych stron świata. Początek pokazu – godz.15:00.
Chętni będą mogli też wziąć udział w wycieczce rowerowej. Grupa Rowerowa Gołdap zaprasza do wspólnej przejażdżki rowerowej po podgołdapskim terenie. Zbiórka o godz. 13:55 przy Pijalni Wód Mineralnych. Start o godz.14.00. Trasa będzie liczyć  około 20 kilometrów  w kierunku wschodnim gminy Gołdap. W czasie przejazdu zobaczyć będzie można  mosty w Botkunach, a także ogromne drzewo w Galwieciach.  Powrót do Gołdapi  po około dwóch godzinach.

 

Więcej informacji o Gołdap Festival – www.goldapfestival.pl
Kontakt z organizatorem i akredytacje: goldapfestival(at)agora.pl

Comments

comments

79
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...