GO Sport Polska i agencja Lyrebird przygotowały akcję live Koło Fortuny

Informacja Prasowa - 10.01.2017
128

GO Sport Polska i agencja social media Lyrebird z pierwszym Kołem Fortuny live dla marki sportowej w Polsce

Marka GO Sport Polska i agencja social media Lyrebird przygotowały akcję live Koło Fortuny, w której dzięki swojemu zaangażowaniu użytkownicy mogli odkryć noworoczne postanowienie. Działania przełożyły się na rekordową liczbę reakcji i znaczny wzrost zasięgu organicznego.

Fani GO Sport pozostawili pod postem z transmisją live 1926 komentarzy, które przełożyły się na szeroki zasięg organiczny i ogromne zaangażowanie pod postem. Dzięki akcji współczynnik zaangażowania wzrósł aż o ponad 1000% (uzyskany organicznie). Relację live na profilu GO Sport w zaledwie 3 godziny wyświetliło blisko 5 000 osób, zaś liczba odbiorców wynosiła aż 34 791 osób. O odkryciu kolejnych liter tworzących hasło decydowały reakcje i komentarze, w których pojawiały się proponowane litery. Ostatecznie podczas relacji pojawiło się 7 707 reakcji, komentarzy i udostępnień.

To pierwsza akcja tego typu na profilu sportowym. Zaangażowanie obserwatorów było bardzo duże, już w pierwszych 15 minutach uczestnicy napisali ponad 500 komentarzy. Część graczy była aktywna przez cały okres transmisji live. Ta akcja utwierdziła nas w przekonaniu, że działania na żywo to coraz popularniejszy trend – mówi Marta Djakon, social media manager w Lyrebird.

Decydowanie o działaniach w świecie social media staje się dla użytkowników coraz bardziej ekscytujące. Live streaming można porównać do relacjonowania wydarzeń sportowych na żywo – tak jak komentowanie meczu piłkarskiego. Dlatego ten trend będzie jednym z najważniejszych w 2017 roku dla w digital marketingu; zwłaszcza w branży sportowej. Statystyki mówią same za siebie. Na pewno będziemy wchodzić szerzej z live video dla naszej marki – mówi Piotr Czerpak, koordynator CRM i Internetu w GO Sport Polska.

GO Sport Polska

Transmisja jest dostępna pod linkiem: https://www.facebook.com/GOSportPolska/?fref=ts

Rozkwit działań live na Facebooku sprawia, że proste transmisje powoli zmieniają się w coraz ciekawsze aktywacje, podczas których to fani decydują o wszystkim.

Comments

comments

128
Komentarze
Sonda

Czy nagrody branżowe przynoszą agencjom PR, oprócz prestiżu, korzyści biznesowe??

Loading ... Loading ...