Globalny raport konkurencyjności – Polska na 39 miejscu w rankingu

Redakcja PR - 28.09.2017
196

Globalny raport konkurencyjności - Polska na 39 miejscu w rankingu

Polska zajęła 39 miejsce w raporcie o konkurencyjności, opublikowanym przez Światowe Forum Gospodarcze przy współpracy Narodowego Banku Polskiego. W tegorocznej edycji udział w ankiecie wzięli również najmniejsi przedsiębiorcy.

W ogólnym zestawieniu Polska wypadła dosyć dobrze. Warunki prowadzenia działalności gospodarczej zostały ocenione jako dość dobre. Jak podaje portal inwestycje.pl, odpowiada za to stabilna sytuacja ekonomiczna oraz duży rynek, sprzyjający konkurencyjności. Piotr Boguszewski z NBP stwierdza, że poprawy wymagają przede wszystkim przepisy podatkowe, które obciążają przedsiębiorców z powodu skomplikowanego systemu. takie problemy hamują rozwój szczególnie małych firm.

Najbardziej konkurencyjnymi gospodarkami świata okazały się Szwajcaria, Stany Zjednoczone oraz Singapur. W porównaniu z zeszłym rokiem Polska spadła w rankingu o trzy miejsca. Jednak eksperci z NBP podkreślają, że raport został przygotowany na innych zasadach niż rok temu, co wpłynęło na przemodelowanie rankingu.

 

 

Comments

comments

196
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...