„Global” – nowy cykl Gazeta.pl o wydarzeniach na świecie

Redakcja PR - 11.05.2017
77

Portal Gazeta.pl rozpoczął nowy cykl redakcyjny o nazwie „Global”

Portal Gazeta.pl rozpoczął nowy cykl redakcyjny o nazwie „Global”. Ewa Ewart, Artur Domosławski, Patrycja Bukalska i Ziemowit Szczerek będą regularnie opisywać najważniejsze wydarzenia na świecie. Teksty zilustruje znana rysowniczka Agata „Endo” Nowicka. 

– Wydarzenia na arenie międzynarodowej przyspieszają, budzą coraz większe emocje i mają ogromny wpływ na to, co dzieje się w Polsce. Z pewnością mogą stać się tematem ciekawych tekstów, dlatego zaprosiliśmy do współpracy wybitnych specjalistów w tej dziedzinie. Specjalnie dla nas skomentują gorące wypowiedzi i zjawiska, które ich dziwią, bawią czy martwią – mówi Hanna Rydlewska, szefowa newsroomu Gazeta.pl.

Teksty w ramach cyklu „Global” będą ukazywały się w czwartki, a towarzyszyć im będą ilustracje autorstwa Agaty „Endo” Nowickiej. Pierwszy materiał z cyklu – dotyczący polityki zagranicznej Donalda Trumpa – napisał Artur Domosławski, reporter związany z „Polityką”, wybitny znawca Ameryki Łacińskiej, Dziennikarz Roku 2010 i autor głośnej biografii Ryszarda Kapuścińskiego.

Wśród autorów cyklu znajdą się również: Ewa Ewart, czołowa polska dokumentalistka, obecnie związana z TVN24, a wcześniej m.in. z BBC, Patrycja Bukalska, dziennikarka działu Świat w „Tygodniku Powszechnym”, autorka książki „Krwawa Luna”, oraz Ziemowit Szczerek, ekspert od Europy Środkowo-Wschodniej, dziennikarz i prozaik, nominowany m.in. do nagrody Nike za książkę „Przyjdzie Mordor i nas zje”.

Comments

comments

77
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...