GIVT jednym z najlepszych polskich startapów w ocenie EU-STARTUPS.COM  

Informacja Prasowa - 20.02.2019
31

GIVT jednym z najlepszych polskich startapów w ocenie EU-STARTUPS.COM

GIVT JEDNYM Z NAJLEPSZYCH POLSKICH STARTUPÓW W OCENIE EU-STARTUPS.COM

 Polskie startupy rozwijają się w szybkim tempie i mają duży potencjał nie tylko w Polsce, ale także globalnie. EU-Startups.com czołowy portal internetowy, który opisuje nowo utworzone technologiczne spółki w całej Unii Europejskiej, w najnowszym raporcie wskazał GIVT jako jeden z najbardziej innowacyjnych i perspektywicznych startupów w naszym kraju.

GIVT jest platformą technologiczną, która pomaga pasażerom linii lotniczych uzyskać odszkodowania w przypadku opóźnienia lub odwołania lotu, a także odmowy wejścia na pokład. Od początku swojej działalności GIVT postawił na inwestycje w rozwój oprogramowania wspieranego przez sztuczną inteligencję, machine learning i big data. Przyznany pod koniec 2018 roku grant z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w wysokości powyżej 11 milionów złotych, pozwoli platformie GIVT na jeszcze szybszy rozwój i zwiększanie skali działania. W ramach dotacji powstaje system prognozowania i scoringu lotów, który ułatwi pasażerom planowanie podróży, pozwoli na automatyczną ocenę zakłóconych podróży pod kątem kwalifikowania ich do procedury odszkodowawczej oraz umożliwi szybsze i skuteczniejsze egzekwowanie praw pasażerów.

Rok po rozpoczęciu działalności na rynku odszkodowań lotniczych, tj. w lecie 2018 roku, spółka weszła na ponad 30 rynków UE z obsługą w językach: bułgarskim, rumuński i angielskim. W grudniu GIVT rozpoczął obsługę w kolejnych pięciu językach: niemieckim, francuskim, portugalskim, hiszpańskim i włoskim. Obecnie sprzedaż z rynków zagranicznych przekroczyła już wielkością rynek rodzimy. Od momentu wejścia na rynki zagraniczne liczba klientów, korzystających z usług GIVT podwoiła się (drugie półrocze vs. pierwsze półrocze 2018). Do tej pory z usług GIVT skorzystało już kilkadziesiąt tysięcy pasażerów.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że działalność GIVT została zauważana również poza granicami kraju. Platforma technologiczna, którą rozwijamy ma zautomatyzować i uprościć obsługę klientów, a w efekcie wpłynąć na efektywność świadczonych przez nas usług i zadowolenie klientów. Mamy bardzo ambitne plany i będziemy się bardzo szybko rozwijać, tak aby coraz większa część naszego biznesu pochodziła z rynków całej Unii Europejskiej– powiedział CEO GIVT, Jacek Podoba.

Głównym zadaniem portalu EU-Startups.com jest ciągłe monitorowanie europejskiej sceny startupowej oraz zachęcanie do przedsiębiorczości w całej Europie. Użytkownicy tego portalu mogą znaleźć analizy, wywiady oraz wiadomości dot. startupów w wielu krajach Unii Europejskiej. Ranking dotyczący Polski objął 10 najbardziej obiecujących startupów, które zostały założone w ciągu ostatnich 2-3 lat. Na liście znalazły się m.in. poznański startup StethoMe, Neptune.ml, NoFluff Jobs, SatRevolution, FaceMetrics czy JustDrive.

Comments

comments

31
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...