Gemius wprowadza programmatic video do AdOcean SSP

Informacja Prasowa - 06.02.2019
279

Gemius wprowadza programmatic video do AdOcean SSP

Gemius wprowadza programmatic video do AdOcean SSP

 Z końcem stycznia firma Gemius wprowadziła nową funkcjonalność do narzędzia AdOcean SSP – możliwość sprzedaży powierzchni reklamowej wideo w modelu programatycznym (programmatic video).

 AdOcean to adserwer, który pozwala wydawcom efektywnie zarządzać powierzchnią reklamową zarówno w modelu tradycyjnym (direct sales), jak i w modelu programmatic. Możliwość ta dostępna jest na wszystkich urządzeniach i dotyczy nie tylko reklam displayowych, ale także tych w formacie wideo. W AdOcean SSP wydawcy mogą udostępnić powierzchnię w dwóch formatach: instream (reklama wideo wyświetlana w trakcie oglądania innych filmów) i oustream (reklama wideo niebędąca częścią contentu filmowego), które wyświetlane są zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Nowa funkcjonalność jest odpowiedzią na coraz dynamiczniej rosnący udział wideo w digitalowym torcie reklamowym – jak podaje IAB/AdEx za 1H 2018 r., rokroczna dynamika wzrostu dla tego rodzaju formatów wynosi aż 41%.

Dzięki nowym funkcjonalnościom wprowadzonym do AdOcean SSP, sprzedający powierzchnię reklamową wydawcy zyskują dodatkowe źródło przychodów. Z kolei strona zakupowa (DSP, reklamodawcy) otrzymuje możliwość zakupu kampanii na zweryfikowanych witrynach, co gwarantuje transparentność i bezpieczeństwo. Warto dodać, że z każdym z wydawców AdOcean SSP współpracuje bezpośrednio, a zatem supply chain (ścieżka partnerów uczestniczących w procesie sprzedaży), jest bardzo krótka i przejrzysta.

 Wprowadzenie programmatic video do AdOcean SSP to ważny krok w rozwoju naszej platformy. Jest bezpośrednią odpowiedzią na rosnący wzrost wydatków reklamowych w tym modelu, który obserwujemy na wszystkich rynkach. W USA zakup wideo przez programmatic osiągnął w tym roku poziom 82,5%, w Europie z kolei stanowi on już ponad połowę wydatków w digitalu. Szacujemy, że w Polsce wydatki w modelu programatycznym stanowią obecnie 20-25%, a z końcem 2019 roku mają osiągnąć pułap aż 40%. Ta dynamika wzrostu jest niezwykle obiecująca – nasz kraj jest obecnie najszybciej rozwijającym się rynkiem dla programmaticu w regionie EMEA – komentuje Radosław Gołąb, Advertising Business Development Director w Gemius. – Patrząc dodatkowo na silny, dwucyfrowy wzrost udziału wideo w reklamie digitalowej, chcemy odpowiadać na bieżące potrzeby wydawców i reklamodawców poprzez dostarczanie narzędzi, które będą efektywnie wspierać rozwój ich biznesów.

 Z nowej funkcjonalności od Gemius mogą korzystać wszyscy wydawcy, bez względu na lokalizację – rozwiązanie jest globalne. Aby włączyć usługę, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem firmy.

Comments

comments

279
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...