Gdzie turyści spędzili długi weekend majowy 2019? – Raport Nocowanie.pl

Informacja Prasowa - 13.05.2019
217

Gdzie turyści spędzili długi weekend majowy 2019? – Raport Nocowanie.pl

Popularność turystyki weekendowej ciągle zyskuje, trend wyjazdów w długie weekendy cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku ponad jedna trzecia Polaków zdecydowała się na turystyczną majówkę, a w miejscowościach turystycznych można było spotkać tłumy osób.

W 2019 roku weekend majowy był bardzo łaskawy dla urlopowiczów, najbardziej
zorganizowani cieszyli się aż dziewięcioma dniami wolnymi. Tegoroczna majówka
dla niektórych zaczęła się już 27 kwietnia i trwała do 6 maja. W tym terminie
odnotowaliśmy 1,55% więcej zapytań o nocleg niż w ubiegłym roku.

Przyjrzeliśmy się dokładnie preferencjom turystycznym podczas majówki. Najchętniej wybieranym województwem było pomorskie (26%), następnie zachodniopomorskie (21%) i małopolskie (15%). Również dolnośląskie (15%) i podkarpackie (6%) cieszyło się popularnością wśród turystów.

Największy wzrost zainteresowania rok do roku odnotowało województwo podlaskie (aż 68% więcej zapytań o nocleg niż w majówkę 2018), a także dolnośląskie (26% więcej), kujawsko-pomorskie (21%), świętokrzyskie (17%) i śląskie (11%).  – Z tych danych można wnioskować, że turyści na urlop wybierają coraz częściej te mniej oblegane miejsca, unikając tłumów i odkrywając nieznane atrakcje – mówi Kamila
Miciuła, specjalista ds. marketingu i PR Nocowanie.pl

Ze statystyk wynika, że największą popularnością w tym roku cieszyło się Zakopane (5,16% wszystkich zapytań o nocleg w tym okresie), a także Karpacz – 3,86%. Na kolejnych miejscach znalazły się Władysławowo (3,56%), Łeba (3,53%), Kołobrzeg (2,88%), Wrocław (2,84%), Kraków (2,36%), Kudowa-Zdrój (2,31%), Sopot (2,16%) i Gdańsk (2,12%).

Najpopularniejsze były wyjazdy w parach, na drugim miejscu znalazły się rodziny z dziećmi, dopiero później grupy znajomych. Ciekawe jest, że coraz więcej osób podróżuje i spędza wakacje w pojedynkę. Oferty dla singli również cieszyły się zainteresowaniem.

Średnia cena noclegu dla jednej osoby to ok. 50 zł, jednak zależnie od lokalizacji, kategorii i standardu obiektu ceny znacznie się różnią.

Dane pochodzą z portalu Nocowanie.pl z okresu 27 kwietnia – 6 maja 2019 w porównaniu do analogicznego okresu 2018.

Comments

comments

217
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...