Gdzie można głosować?

Informacja Prasowa - 06.10.2023
25

Najczęściej zadawane pytanie przez Polaków w wyszukiwarce Google

W tygodniu kończącym się 4 października oprócz informacji związanych bezpośrednio z partiami politycznymi i kandydatkami, Polacy wyszukiwali praktycznych informacji wyborczych, a także statystyki stron, gdzie mogą porównać swoje poglądy z poglądami partii i polityków.
“Gdzie można głosować” to najczęściej zadawane pytanie przez Polaków w wyszukiwarce Google, które dotyczy tematu głosowania, w tygodniu przypadającym między 28 września a 4 października. Czwarte najczęściej zadawane pytanie, “Jak głosować w wyborach”, także jest z kategorii praktycznych.Trzecie najczęściej zadawane pytanie to “na kogo zagłosują młodzi ludzie”, czyli związane z wyszukiwaniem statystyk sondażowych dotyczących konkretnej grupy wiekowej.

Z kolei drugie i piąte najpopularniejsze pytanie, czyli, odpowiednio, “na kogo głosować 2023” oraz “na jaką partię powinienem głosować, mogą wskazywać na szukanie lepszego zrozumienia tego, jak programy partii politycznych mają się do naszych poglądów – nie tylko poprzez czytanie programów, ale też np. poprzez testy dostępne online, przygotowywane przez organizacje pozarządowe, pomagające nam szybciej i lepiej zrozumieć nasze sympatie polityczne.

Co ciekawe, wśród tematów powiązanych z wyszukiwaniami wielu partii w ostatnim tygodniu, znajdują się nazwiska mniej znanych kandydatek i kandydatów.

Comments

comments

25
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...