„Gazeta Wyborcza” zaprasza na Wieczory Wyborców w 7 miastach

Informacja Prasowa - 07.10.2019
68

"Gazeta Wyborcza" zaprasza na Wieczory Wyborców w 7 miastach

W niedzielę, 13 października br. w 7 polskich miastach odbędą się Wieczory Wyborców organizowane przez „Gazetę Wyborczą”. Będzie to okazja do rozmów dziennikarzy, prenumeratorów i czytelników dziennika, a także zaproszonych gości o przyszłości Polski, zwłaszcza w kontekście odbywających się tego dnia wyborów parlamentarnych. Warszawskie spotkanie, które poprowadzą Dorota Wysocka-Schnepf, Grzegorz Małecki oraz Dominika Wielowieyska i Michał Nogaś, będzie transmitowane na żywo na Wyborcza.pl i w mediach społecznościowych od godz. 19.00.

 

Redakcja „Gazety Wyborczej” przygotowuje na 13 października br. Wieczory Wyborców – spotkania pod tym hasłem odbędą się w Warszawie, Łodzi, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu. Podczas każdego z nich uczestnicy porozmawiają o sprawach, które przez kolejne lata będą dotyczyć wszystkich Polaków, w tym o wartościach, które są bliskie redakcji dziennika i zaproszonym.

 

– Zapraszamy na Wieczór Wyborców w siedmiu miastach. Podsumujemy cztery lata bezprecedensowej aktywności obywatelskiej w obronie demokracji, praw kobiet, mniejszości seksualnych, osób z niepełnosprawnością, nauczycieli, lekarzy, wolnych sądów i wolnych mediów… Poznamy wstępne wyniki wyborów, będziemy śledzić wydarzenia ze sztabów wyborczych, porozmawiamy z ekspertami. Podyskutujemy o sprawach, które przez kolejne lata będą nas dotyczyć. Porozmawiamy o wartościach, które są nam bliskie. Oprócz Was, Czytelników, i nas, redaktorów i dziennikarzy, przybędą znani artyści, aktywiści, osoby, które spotykaliśmy w ostatnich latach na ulicach naszych miast podczas obywatelskich protestów. Bądźmy tego dnia razem – zachęca do udziału w Wieczorach Wyborców Jarosław Kurski, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” w tekście opublikowanym na łamach piątkowego wydania dziennika (4.10.2019 r.).

 

Warszawski Wieczór Wyborców będzie transmitowany online od godz. 19.00 na Wyborcza.pl oraz na profilu „Gazety Wyborczej” na Facebooku.

 

Spotkanie poprowadzą Dorota Wysocka-Schnepf, Grzegorz Małecki oraz Dominika Wielowieyska i Michał Nogaś. Obok nich w pierwszej części spotkania jego uczestnicy i internauci zobaczą artystów i aktywistów w rozmowach o wyzwaniach czekających nas w najbliższych latach, a dotyczących m.in. porozumiewania się, ekologii czy praw człowieka. W drugiej części spotkania, po 21.00, podane zostaną wstępne wyniki wyborów prezentowane przez TVN24, a potem na ich temat wypowiedzą się eksperci.

 

Swój udział w Wieczorze Wyborców w Warszawie potwierdzili już m.in.: Krystyna Janda, Joanna Szczepkowska, Karolina Hamer, Henryka Krzywonos, Monika Płatek, Wojciech Pszoniak, Jan Englert, Kuba Sienkiewicz, Zbigniew Hołdys, Olgierd Łukaszewicz. ks. Lemański, Adam Wajrak, Kuba Sienkiewicz, Damian Maliszewski czy Michał Rusinek.

 

Liczba miejsc na wszystkich 7 spotkań jest ograniczona. Redakcja zaprosiła na nie swoich czytelników i prenumeratorów, zachęca też wszystkich zainteresowanych do zapisywania się na to wydarzenie – rejestracja jest prowadzona na stronie Wyborcza.pl/wieczor.

 

W Warszawie i we Wrocławiu pula wolnych miejsc została już wyczerpana, a w pozostałych miastach na chętnych czekają ostatnie wejściówki.

Wieczory Wyborców wspiera promocja na łamach „Gazety Wyborczej”, na Wyborcza.pl i na profilach dziennika w mediach społecznościowych. Zespół „Gazety Wyborczej” informuje też o spotkaniu swoich prenumeratorów i sympatyków w specjalnych e-mailach i newsletterach.

 

Comments

comments

68
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...